ЗДО № 28 «Дзвіночок»








Звіт керівника

https://docs.google.com/presentation/d/1Ib2pfOvVBa0RE6EhTyalLlqccbyrq_JE/edit?usp=drive_link&ouid=101830425381575734444&rtpof=true&sd=true                                                                      

 

 

З В І Т

директора  закладом дошкільної освіти ( ясла-садок)

комбінованого типу № 28  «Дзвіночок»  Жовтоводської міської ради

Безверхої Людмили Василівни  перед  педагогічним  колективом

за 2022-2023  навчальний рік

 

       Даний звіт зроблений на підставі   Наказу  МОН України № 178 від 23 березня 2005 р. та «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю». Діяльність закладу дошкільної освіти спрямована на забезпечення якісної і доступної освіти, гармонійного та всебічного розвитку дитини дошкільного віку, створення в умовах закладу розвивального життєвого простору для формування життєвих компетенцій вихованців відповідно до реалізації завдань Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція), програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» (нова редакція).

В поточному році річним планом ЗДО було визначено такі основні завдання:

  1. Створення умов для системного впровадження інноваційних форм роботи, залучення педагогічних працівників до дослідницької, експериментальної діяльності;
  2. Реалізації ефективних технологій навчання педагогів, неперервного фахового вдосконалення, розвитку творчого потенціалу, педагогічної ініціативи та самоосвіти;
  3. Вдосконалення наступності між дошкільною та початковою та інклюзивною освітою;
  4. Подальшого впровадження інформаційно-комунікаційних технологій;
  5. Навчання та використання їх у освітньому процесі;
  6. Моніторингу рівня навчальних досягнень вихованців, діагностики роботи педагогів з метою корекції та підвищення результативності освітнього процесу;
  7. Удосконалення системи національного виховання дошкільників;
  8. Забезпечення максимально сприятливих умов для комплексного оздоровлення дітей шляхом запровадження здоров’явідновлювальних, здоров’язміцнюючих, здоров’язбережувальних технологій. Формування здоров’язбережувальної компетенції дитини.
  9. Створення змістовно-насиченого, готового до трансформації, багатофункціонального, варіативного, доступного, безпечного та сучасного предметно-розвивального та освітнього середовища, яке сприятиме забезпеченню ефективного формування у дітей необхідних компетенцій, навичок самостійної та спільної діяльності, активної взаємодії у соціумі як джерела саморозвитку особистості.

 

Розвивальне середовище груп  дитячого садка організовано з урахуванням інтересів та можливостей дітей, створені оптимальні умови для  їх особистісного зростання  та  відповідає  віковим особливостям. Особливу увагу приділяємо створенню універсального дизайну у закладі як стратегії, спрямованої на те, щоб проектування і компоненти будь-якого середовища, виробів, комунікації, інформаційних технологій чи послуг були однаково доступні чи зрозумілі всім та відповідали вимогам спільного користування. При облаштуванні приміщень закладу  приділяємо увагу якості матеріалів, з яких виготовлене обладнання, та правилам добору іграшок, їх відповідності санітарно-гігієнічним нормам. Оснащення освітнього процесу  здійснюємо відповідно до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом МОН України від 19.12.2017 № 1633. При створенні безпечних умов  керуємось листом МОН України від 14.02.2019 № 1/11-1491 «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти».

Склад вихованців

 

Кількістьдітей у закладі

З них, кількістьдітей,
охопленихсоціально-
педагогічним патронатом

Усього

з них
дівчатка


Усього

75

30

 

у тому числі у віці
до 1 року

   

x


від 1 року до 2 років

   

x


від 2 до 3 років

6

2

x


3 роки і старше

69

28

 

з них діти, яким до 1 вереснянаступного
за звітним року виповниться
5 років

11

5

 


6 років

33

11

 


7 років

8

1

 

Із рядка 1000:
діти-сироти та діти, позбавлені
батьківськогопіклування

1

   

діти з інвалідністю

     

діти з особливимиосвітніми потребами
з них:

45

16

x

в інклюзивнихгрупах

   

x

в спеціальнихгрупах

42

15

x

в санаторнихгрупах

   

x

в групахзагального типу

3

1

x

діти, потерпілівіднаслідків
Чорнобильськоїкатастрофи

     

діти з числа внутрішньо
переміщенихосіб

5

1

 

дітиучасниківбойовихдій

4

1

 
 

Управління персоналом    

        У ЗДО №28  працюють досвідчені педагоги знавці своєї справи, які разом із адміністрацією закладу перебувають у постійному пошуку шляхів оновлення дошкільної освіти, налаштовані на самовдосконалення, самоосвіту, саморозвиток. Запорукою успішної роботи є позитивний психологічний мікроклімат педагогічного колективу.

 

 

Облікова кількість штатних працівників, осіб

Кількістьпосад,
од

усього

з них

за
штатним
розписом

фактично
зайнятих

жінки

особи у віці

особи, якімаютьосвітній
ступінь (освітньо-
кваліфікаційнийрівень)

до 35
років

36-60
років

61 рік і
старше

молодший
бакалавр,
молодший
спеціаліст

бакалавр,
спеціаліст,
магістр

Усього

36

35

3

27

6

24

12

34,75

34,75

у тому числі
педагогічний персонал

17

17

1

14

2

9

8

17,50

17,50

з них
директори

1

1

 

1

   

1

   

вихователі

10

10

 

8

2

8

2

вихователі-методисти

1

1

 

1

   

1

практичні психологи

1

1

 

1

   

1

музичнікерівники

1

1

 

1

 

1

 

іншийпедагогічний персонал

3

3

1

2

   

3

з них корекційні
педагоги у складі:

3

3

1

2

   

3

логопеди

2

2

 

2

   

2

дефектологи

1

1

1

     

1

медичний персонал

1

1

 

1

 

1

 

1,00

1,00

технічний персонал

18

17

2

12

4

14

4

16,25

16,25

 

     Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного  професійного зростання.

В цьому навчальному році підвищили свою  кваліфікацію дистанційно  при  комунальному  вищому  навчальному   закладі «Дніпровській академії неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради  -  2 педагоги.

У поточному році   атестовано  2  педагоги. За результатами атестації:  Озерна О.Є  –атестована на  відповідність займаній посаді тапідтвердження педагогічне звання «Вихователь-методист», Ракульцева М.В. вчитель-логопед – атестована на  відповідність займаній посаді, та  присвоєно  кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої  категорії»,  В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

Через  бойові дії на території нашої держави навчальний рік став найскладнішим для усіх учасників освітнього процесу за всю історію незалежності України.

Адміністрація закладу створила умови для здобуття дітьми дошкільної освіти дистанційно.

Заклад здійснював  освітню роботу за  вимогами БКДО  і під час діївоєнного стану введеним Указом Президента Українивід 24.02. 2022 р. № 64/2022 « Про введення воєнного стану в Україні», керуючись листом МОН  від 02.04. 2022, №1/3845-22 «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на періоддії правового режиму воєнного стану в Україні», використовуючи ідеї гуманістичної педагогіки, теорію природовідповідності, ідеї патріотичного та громадянського виховання, ідеї солідарної відповідальності  держави, громади, родини, педагогічних працівників, причетних до розвитку і виховання дітей раннього та дошкільного віку.

Методична робота закладу  носила пошуковий характер, була направлена на удосконалення професійної компетентності педагогів закладу. Методична робота проводилась на платформі Zoom та висвітлювалавсь на сторінці Facebook. Педагоги та спеціалісти закладу висвітлювали роботу з дітьми у рубриці «Працюємо дистанційно залюбки», «Дистанційна освіта у Дружнім колі Дзвіночка».

Кожна вікова група надавала освітні послуги для вихованців та батьків через інтернет ресурси:  Viber. У якій висвітлювалось: 

  • Рекомендацій щодо здійснення освітньої роботи за окремими темами (фото-,аудіо-, відео-, письмово тощо) та отримання фотозвітів,
  • Посилання на сторінки з розвиваючими завданнями, аудиоказками, піснями, поробками, фізичними вправами в мережі Інтернет,
  • Надсилання відео-роликів за темами занять,
  • Проведення конкурсів, марафонів, флешмобів,
  • Он-лайн спілкування з дітьми,
  • Відео-конференції з групою дітей,

Освітню роботу в умовах дистанційного навчання здійснювали музичний керівник та практичний психолог. Педагоги  проводили освітню роботу через інтерактивні навчальні матеріали, соціальні мережі, через освітні платформи, електронні сервіси та додатки тощо.

 Вихователем- методистом  був створений канал закладу  в YouTube на якому розміщувались навчальні відеоролики педагогів.

  • - іформаційно – просвітницька робота середбатьків; 
  • - відеопоради для малюків;
  • - електронні варіанти дидактичних, рухливих ігор;
  • - пам’ятки, брошурки, листівки, інформаційні буклети для батьків;
  • - підказки з виготовлення цікавих  поробок;

На сайті  дитячого закладу створений  розділ «Дистанційне  навчання»  де постійно оновлювалася  корисна  інформація:

  • Цікаві  завдання для дошкільнят  на карантині;
  • Поради для батьківвід МОН та ЮНІСЕФ;
  • Поради батькам дітей дошкільного  віку з ООП;
  • Поради та вправи для дітей  дошкільного  віку  від МОН;

Показники навченості вихованців ЗДО, мають позитивні  зміни. Це говорить про те, що педагоги добирають, впроваджують та застосовують  ефективні форми, методи та прийоми роботи з дітьми. 

Педагогами вивчається та підпорядковується до потреб дітей  передовий досвід, ними створені авторські дидактичні посібники, активно застосовуються різноманітні інноваційні технології, спрямовані на всесторонній розвиток: методика М.Єфименка, проєктні технології, ТРВЗ, мнемоніка, STREAM-технологія, методика Г.Домана, музейна педагогіка, арт-технології, мовленєва технологія Н.Гавриш, квест-технологія, LEGO-конструювання, технології Воскобовича, Д’єнеша, Кюізенера тощо. Їх застосування робить освітній  процес в закладі  яскравим, змістовним, цікавим, і завдяки  цьому  дієвим.

Дистанційної роботи з дітьми-логопатами, проводилась  корекційними педагогами закладу на сервісі GoogleMeet.  Корекційно-розвиткова робота здійснювалась з використанням різних методів, серед яких умовно виділяють наочні, словесні та практичні.

    Індивідуальний план корекційних педагогів в період дистанційного навчання містить ссилки на вебінари, електронні матеріали тощо.

Педагоги закладу активно брали участь у заходах Інклюзивно-ресурсного центру» Жовтоводської міської ради а саме:

  • Забезпечення індивідуальних освітніх потреб дітей з ООП.
  • Визначення особливих освітніх потреб першого рівня під час освітнього процесу.
  • Індивідуальна програма розвитку від А до Я.
  • Діагностичний інструментарій практичного психолога ЗДО.

Постійно долучались до тематичних акцій, марафонів, батьківської студії Family.

Працівники закладу освіти активно долучалися також і до волонтерської діяльності, допомоги у вирішенні нагальних питань Жовтоводської міської територіальної громади.     Освітяни шили матраци та подушки, плели маскувальні сітки, допомагали фінансово та продуктами харчування для ЗСУ. Активно долучались та приносили до хабу ЗССО №12 необхідні речі та продукти харчування для переселенців. Колектив  закладу дошкільної освіти виготовляв окопні свічки для військових та передавали у зону бойових дій через волонтерів церкви Живі Води.    Педагогічний колектив продовжує працювати на благоустрій міста та виконує безліч різноманітних завдань, наближаючи нашу Перемогу.

  Система роботи щодо соціального захисту дитини

   Заклад дошкільної освіти є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які визначені у основних державних документах: Конституція України, Конвенції ООН про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства» та інші.

   Відповідальним за соціальний захист дітей  Лучко Т.Ю. розроблені відповідні напрямки роботи з дітьми із багатодітних сімей, сімей, діти яких потребують соціальної підтримки. Зважаючи на воєнну  ситуацію а країні велика робота приділялась внутрішньо переміщеним сім’ям.  З батьками та членами родин проведена роз'яснювальна робота, щодо права користування пільгами, надавалась психологічна допомога. 

    Система роботи закладу щодо попередження травматизму

    Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників  освітньо-виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації, формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху  та  з протипожежної безпеки.

    Адміністрацією закладу,  відповідальними особами, педагогами всіх вікових груп  проводилася робота з дітьми для формування навичок безпеки життєдіяльності. Для проведення роботи з дітьми  з питань безпеки життєдіяльності  у методичному кабінеті, групах є достатня кількість дидактичного матеріалу: демонстраційні картинки, дидактичні настільні ігри, добірки тематичної художньої літератури.  Належна робота  з профілактики нещасних випадків проводиться під час занять та у повсякденному житті. На нарадах при директору та зборах трудового колективу ЗДО постійно  розглядались питання щодо попередження дитячого травматизму.

    Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та відповідального  за охорону  праці Бажутовою М.О.

  В закладі ведеться робота щодо безпеки  життєдіяльності  працівників. Систематично видаються накази з охорони праці такі, як Наказ №09 від 01.01.2022 “Про організацію роботи з охорони праці у ЗДО”. Наказ №10 від 01.01.2022 “Про створення комісії з адміністративного контролю за станом охорони праці в ЗДО”. Регулярно проводяться  інструктажі з техніки безпеки. Наказ №42 від 01.09.2015р “Про перегляд та розробку посадових інструкцій, інструкцій з охорони праці і безпеки життєдіяльності для працівників ДНЗ”. Для працівників розроблені інструкції з охорони праці, з якими під підпис ознайомлені всі члени трудового колективу.

Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО

     У 2022-2023 навчальному році в закладі дошкільної освіти за допомогою бюджетних коштів була збагачена та зміцнена матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти.

       За бюджетні кошти  виконано ряд робіт: страхування будівлі, промивка системи опалення, вивіз сміття, дератизація, повірка кухонного обладнання, приладів обліку, повірка вогнегасників, Також за бюджетні кошти придбано та встановлено  двері у щитову, проведені роботи щодо пропитки дерев’яних конструкцій будівлі.

   Ми маємо задовільну матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою  нові завдання. Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку.

Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку і можливість реалізації  наших ідей. Ми сподіваємося, що представлений матеріал дозволить вам сьогодні і надалі об'єктивно оцінити  діяльність,  мою - як керівника і діяльність  всього  нашого закладу дошкільної освіти в цілому.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!

                                                                                  З В І Т

завідувача  закладом дошкільної освіти ( ясла-садок)

комбінованого типу № 28  «Дзвіночок»  Жовтоводської міської ради

Безверхої Людмили Василівни  перед  педагогічним  колективом  та  громадськістю

за 2020-2021  навчальний рік

 

       Даний звіт зроблений на підставі   Наказу  МОН України № 178 від 23 березня 2005 р. та «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю». Сьогодні дошкільна освіта орієнтована на особистість дитини та її пристосування до життя в сучасному світі, формування її взаємин з соціальним оточенням. Сучасний стан дошкільної освіти засвідчує істотні зміни в її змісті( їх відображено у Базовому компоненті дошкільної освіти), а головне - в організації освітнього процесу на засадах інтеграції та педагогіки партнерства.  Поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) стало випробуванням для всіх жителів планети, і для громадян України теж. Суттєво змінив цей рік і діяльність вітчизняної освітньої галузі загалом, зокрема й дошкільної. Ми навчилися працювати дистанційно, проводити заняття і спілкуватися онлайн, дотримуватися суворих протиепідемічних заходів як на роботі, так і вдома. Проте не змінилися пріоритети уряду і стратегічна мета Міністерства освіти і науки України: кожна дитина повинна мати доступ до якісної дошкільної освіти.

Завдання звітування:

  1. Головною метою  закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.
  2. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.
  3. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним закладом.
  4. Автономія закладу дошкільної освіти;

  Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

  • забезпечення права дитини, у тому числі дитини з особливими освітніми потребами, на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти;
  • виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти;
  •  забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;
  • створення безпечних та нешкідливих  умов розвитку, виховання та навчання дітей збереження та зміцнення  фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей;
  • формування  особистості дітей, розвиток їх творчих здібностей та нахилів;
  • формування у дітей гігієнічних навичок та основ здорового способу життя, норм безпечної поведінки;
  • врахування освітніх потреб у навчанні та вихованні кожної дитини, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами відповідно до принципів інклюзивної освіти;
  • виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;
  • здійснення соціально-педагогічного патронату сім’ї;
  • надання всебічної допомоги сім’ї у розвитку, вихованні та навчанні дитини;
  • оновлення змісту освіти, апробацію нових педагогічних технологій, методів і форм навчання;
  • поширення серед батьків психолого-педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку.

       Закон України «Про освіту»  надав  закладу освіти автономію: академічну, організаційну, фінансову і кадрову, а керівнику – в управлінні закладом, прийнятті рішень щодо організації його роботи. Педагогічні колективи закладу  набувають досвід діяльності в умовах автономії, особливо академічної, наданої їм законодавством.

   В цьому році за рішенням Жовтоводської міської ради «Про зміну типу і назви комунального закладу дошкільної освіти (ясел-садка) компенсуючого типу спеціального призначення № 28 «Дзвіночок» Жовтоводської міської ради та затвердження нової редакції статуту комунального закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу № 28 «Дзвіночок» Жовтоводської міської ради», Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про дошкільну освіту», враховуючи клопотання комунального закладу дошкільної освіти (ясел-садка) компенсуючого типу спеціального призначення № 28 «Дзвіночок» Жовтоводської міської ради від 06.10.2020 №01-17/241, з метою охоплення дітей дошкільного віку дошкільною освітою, Жовтоводська міська рада,  заклад змінив тип на Комунальний заклад дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу № 28 «Дзвіночок» Жовтоводської міської ради»

        Розвивальне середовище груп  дитячого садка організовано з урахуванням інтересів та можливостей дітей, створені оптимальні умови для  їх особистісного зростання  та  відповідає  віковим особливостям. Особливу увагу приділяємо створенню універсального дизайну у закладі як стратегії, спрямованої на те, щоб проектування і компоненти будь-якого середовища, виробів, комунікації, інформаційних технологій чи послуг були однаково доступні чи зрозумілі всім та відповідали вимогам спільного користування. При облаштуванні приміщень закладу  приділяємо якості матеріалів, з яких виготовлене обладнання, та правилам добору іграшок, їх відповідності санітарно-гігієнічним нормам. Оснащення освітнього процесу  здійснюємо відповідно до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом МОН України від 19.12.2017 № 1633. При створенні безпечних умов  керуємось листом МОН України від 14.02.2019 № 1/11-1491 «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти».

Склад вихованців

За проектною потужністю заклад дошкільної освіти  розрахований на  75 місця для дітей  віком  від 3 років до 6(7) років, група для дітей з особливими потребами  до 7 (8) років.  

Заклад  відвідувало 63  дитини,  хлопчиків - 40, дівчаток - 23. Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється керівником протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.

Прийом заяв про зарахування дітей до закладу дошкільної освіти може організовуватися з використанням системи електронної реєстрації.

Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.

До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:

- копія свідоцтва про народження дитини;

- медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до закладу дошкільної освіти та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Для зарахування дитини з інвалідністю до закладу дошкільної освіти до заяви про зарахування додаються:

- копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;

- копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

Мережа  4 спеціалізованих груп у  2020-2021 навчальному році складає:

2 - групи для дітей з порушенням мовлення (різновікові) -   28 дітей;

2 - група для дітей з ЗПР (різновікова) – 25 дітей;

Заклад працює за 5-денним режимом роботи: 4 груп – з  10,5 годин перебуванням.

 Управління персоналом    

        У ЗДО №28  працюють досвідчені педагоги знавці своєї справи, які разом із адміністрацією закладу перебувають у постійному пошуку шляхів оновлення дошкільної освіти, налаштовані на самовдосконалення, самоосвіту, саморозвиток. Запорукою успішної роботи є позитивний психологічний мікроклімат педагогічного колективу.

Колектив ЗДО  -  33 чоловіки,   з них - 21 педагогічних працівників, 1 медичний працівник, 1 головний бухгалтер, 1 фахівець з публічних закупівель та 12 чоловік обслуговуючого персоналу.

Педагогічний процес у ЗДО забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач, вихователь-методист, 1 практичний психолог,  2 вчителі-дефектологи, 2 вчителі-логопеди,  1 музичний керівник 1 інструктор з фізкультури  та  11 вихователів.

Освітній рівень педагогів:

– повна вища освіта – 11 педагогів, що становить - 52 %;

  • базова вища  - 1 педагог - 5%;
  • неповна вища – 9 педагогів – 42 %;

Стаж роботи педагогічних працівників:

від 3 – до 10 років – 4 педагоги  - 19 %

від 10 до 20 років – 6 педагогів  - 29 %

більше  20 років –  11 педагогів – 52 %

Кваліфікаційний рівень педагогів:

7 педагогів - спеціалісти «першої категорії» – 37%;

1 педагоги - спеціалісти «другої категорії» – 5%;

1 педагог- спеціаліст «вищої категорії» 5%;

1 педагог – має педагогічне звання «Вихователь-методист» - 5%

     Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного  професійного зростання.

В цьому навчальному році підвищили свою  кваліфікацію дистанційно  при  комунальному  вищому  навчальному   закладі «Дніпровській академії неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради  -  2 педагоги.

У поточному році   атестовано  2  педагоги. За результатами атестації:  Зінченко Т.П   –атестована на  відповідність займаній посаді, Ярославцева М.А   – атестована на  відповідність займаній посаді, та  присвоєно  кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої  категорії»,  В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

  Заклад дошкільної освіти  здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

  • Конституція України
  • Закон України «Про освіту»
  • Закон України «Про дошкільну освіту»
  • Закон «Про мови в Україні»
  • Закон України «Про охорону дитинства» №2402-ІІІ від 26.04.2001 •Положення про дошкільний навчальний заклад. Постанова КМУ №305 від 12.03.2003
  • Конвенція ООН про права дитини
  • Національна доктрина розвитку освіти. Указ Президента України №347/2002 від 17.04.2002

    А також, відповідно до власного Статуту,  Програми розвитку та річного плану роботи дошкільного навчального закладу №28.

     Зміст освітнього процесу реалізується відповідно до вимог освітніх програм розвитку, виховання і навчання дітей. Чинними для використання у закладах дошкільної освіти різних типів і форм власності є програми (комплексні і парціальні), рекомендовані (схвалені) Міністерством освіти і науки України.

  1. «Українське дошкілля», програма розвитку дитини дошкільного віку (авт. –  Білан О. І., Возна Л. М., Максименко О.  та ін.) – чинна до кінця навчального року;
  2. Програмно-методичний комплекс «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» (авт. – Рібцун Ю. В.);
  3. Програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко» ( за заг. ред.  -  Сак Т. В.);

Програмно-методичний супровід змісту дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами здійснюється за окремими програмами, рекомендованими МОН України, або схваленими відповідними предметними комісіями НМР з питань освіти МОН України.

  1. Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю «Розвиток мовлення», методичні рекомендації (авт. - Блеч Г. О.);
  2. Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» (авт. - Скрипник Т. В. та ін.);

 

    Окрім базових  програми у дошкільному  навчальному закладі впроваджуються парціальні програми, за якими реалізуються освітні завдання інваріантивної частини навчального плану:

 Парціальні програми розширюють та поглиблюють можливості розвитку особистості дитини та реалізують пріоритетні напрямки у діяльності дошкільного навчального  закладу.

  1. «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. – Лохвицька Л. В.);
  2. «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт. – Борщ Р. М., Самойлик Д. В.) – чинна до кінця навчального року;
  3. «Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» (авт. – Малашевська І. А., Демидова С. К.);

    В рамках реалізації варіативної  складової  Базового компоненту дошкільної освіти організовано роботу шахового гуртка «Шах-логія» керівник практичний психолог Зеленіна Т.О. Який протягом навчального року  плідно  працював, відвідувало 10 дітей. Діти отримали базові знання  гри в шахи, а головне заняття позитивно вплинули на психічні процеси, що є запорукою успіхів в майбутньому.  Постійно проводиться робота з батьками по адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу.  На протязі вересня та жовтня місяця вихователі груп з відповідною періодичністю розміщують інформацію в центрах батьківського всеобучу, щодо полегшення  звикання дошкільника до умов дошкільного закладу. Також проводяться індивідуальні консультації  практичним психологом « Адаптація  дітей з особливими освітніми потребами»,

 « Розвиток емоційної сфери особистості дитини та соціальна адаптація» та інші.

       Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні програми та методики.  Необхідно відмітити, що на даному етапі  маючи  авторські напрацювання  за ініціативою  адміністрації  педагоги активно висвітлюють кращий передовий досвід на шпальтах фахових  видань.  Постійно поповнюється створена нами тематична тека  «Ми друкуємось», в якій зібрані методичні розроби, тематичні заняття, авторські посібники наших педагогів. На сьогодні ми нараховуємо більше 18  статей спеціалістів закладу. Педагоги друкуються у видавництві Шкільний світ м. Київа, видавництві «Основа» м. Харків.

В ЗДО на чолі з адміністрацією працюють педагоги, які мислять по-новому, рухаються в ногу з часом і тому в мережі Інтернет створені персональні щоденники-блоги та веб-сайти - 90%.

Моніторинг стану засвоєння програмових вимог  дітьми у всіх вікових групах є головним показником роботи педагогів та усього колективу у цілому.

                             Оцінка рівня розумового розвитку дошкільників 2020-2021 навчальний рік:

Група

Кількість дітей

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

Рідна природа

Художньо-продуктивна діяльність

Здоровя та фізичний розвиток

Логіко-математичний розвиток

 

О

Д

Н

О

Д

Н

О

Д

Н

О

Д

Н

О

Д

Н

І лог.гр.  18 дітей

3

12

3

3

10

5

5

10

3

5

8

5

2

10

6

ІІ лог.гр.

20 дітей

10

5

5

10

7

3

13

7

 

10

10

 

13

7

3

І ЗПР. 

14 дітей

 

6

8

6

7

1

5

4

1

5

8

1

 

7

7

ІІ ЗПР

11 дітей

 

5

6

 

6

5

 

5

6

 

7

4

 

5

6

Всього дітей:

13

30

22

19

30

14

23

26

10

20

33

10

15

29

22

 

 

 

Звіт ефективність роботи з дітьми (спеціальних груп)

ЗДО за період 2020-2021 н.р.

 

Рік

Кільк.груп

Кільк.дітей зарахованих

Кільк. дітей випущен.в школу

Ефективність

Повністю

виправл.

Значне

покращ.

Без

Покращень

осіб

%

осіб

%

осіб

%

                     

 

                                Звіт вчителів - логопедів  1,2 - логопедичних груп

1

2020

2

37

13

11

85

2

15

-

-

  24 дітей  продовжують виховання та навчання в ЗДО

                                         Звіт вчителів-дефектологів  групи дітей ЗПР

2.

2020

2

18

3 з них: 2 спец.шк.

1 інклюз.клас

-

-

2

33

1

-

    22  дітей  продовжують виховання та навчання в ЗДО

Примітка: Довгий Костянтин І група дітей з ЗПР висновок ЛКК від 03.07.2017 (діагноз : захворювання ЦНС (помірна розумова відсталість) 

Практичним психологом  Зеленіною Т.О.  організовано  вивчення готовності дітей до шкільного навчання, вважаємо  цю роботу надзвичайно важливою.

 

Діагностика стартової готовності до шкільного навчання дітей старшого дошкільного віку

 

 

Група

 

 

 

Кількість

дітей

 

Мотиваційна

готовність

 

Розвиток

уваги

 

Розвіток

пам`яті

Розвиток

наочно-

образного

мислення

 

Рівень

узагальнення

Сформованість

передумов

навчальної

діяльності

Розвиток

зорово-

моторної

координації

в

с

н

в

с

н

в

с

н

в

с

н

В

с

н

в

с

н

в

С

н

 

 

I логопедична

3

2

1

 

2

1

 

1

2

 

1

2

 

1

2

 

2

1

 

1

2

 

 

 

II логопедична

 

10

7

3

 

5

5

 

3

7

 

3

7

 

4

6

 

5

5

 

5

5

 

 

 

I  ЗПР

 

2

 

1

1

 

1

1

 

1

1

 

1

1

 

1

1

 

1

1

 

1

1

 

 

II ЗПР

 

1

 

1

 

 

1

 

 

1

 

 

1

 

 

1

 

 

1

 

 

1

 

 

Всього

дітей

 

16

9

6

1

7

8

1

4

11

1

4

11

1

5

10

1

7

8

1

6

9

1

 

%

 

 

56%

38%

6%

44%

50%

6%

25%

69%

6%

25%

69%

6%

31%

63%

6

%

44%

50%

6%

38%

56%

6%

 

 

          Низький рівень: Довгий К. – (помірна розумова відсталість)

Оцінка рівня шкільної зрілості

дітей 6-річок, випускників ЗДО за 2020-2021 навчальний рік

Група

Кількість дітей

Психологічна і соціальна готовність

Розвиток психофізіологічних функцій

Розвиток пізнавальної активності

 

 

   о

д

н

о

д

н

о

д

н

І лог.гр.

 

3

2

1

 

2

1

 

2

1

 

II лог.гр.

 

10

6

4

 

4

6

 

4

6

 

I ЗПР

 

2

 

1

1

 

1

1

 

1

1

      II  ЗПР

 

1

 

1

 

 

1

 

 

1

 

Всього дітей:

 

16

8

7

 

6

9

 

6

9

 

 

%

 

50%

43,8%

6,2%

37,5%

56,3%

6,2%

37,5%

56,3%

6,2%

 

О – оптимальний                                         Довгий К. – (помірна розумова відсталість)

Д  - достатній                                                                            

Н  - низький                                                          

 

    Велика увага у роботі закладу приділялася  наступності дошкільної  та початкової освіти. Підвищуючи рівень мотиваційної готовності дітей до навчання в школі, вихователі знайомили дітей – випускників  з правилами поведінки учнів, читали літературні твори, проводили бесіди про школу, ходили на екскурсії до школи. Провели спільні заходи з учнями та вчителями шкіл: батьківські збори, відвідування шкільної бібліотеки.   Важливим завданням співробітництва вихователів і вчителів є досягнення єдності у підготовці дітей до НУШ, що й визначає зміст та форми  нашого співробітництва.

   Таким чином, у ЗДО створені всі умови для реалізації освітніх ліній Базового компоненту дошкільної освіти та сформовані у дошкільників випускників компетенції певного виду.

 

         Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітнього процесу, заохочую творчі пошуки педагогів.

        Протягом 2020-2021  навчального року в закладі  проводились різні форми методичної роботи: конкурси, методичні об єднання, тренінги, майстер-класи, консультації та інші.   Відповідно до річного плану відділу освіти  на базі нашого закладу проводилось методичне об’єднання вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів міста. Мета якого,  вдосконалення корекційно-розвиткової роботи шляхом впровадження інноваційних форм освітньої діяльності. Керівником методичного об’єднання є вихователь-методист Ярославцева М.А. За результатами анкетування робота  методичного об’єднання оцінена на оптимальному рівні. Відповідно до нормативних документів під кас карантину  COVID-19, з метою налагодження дистанційного навчання дошкільників та для співпраці  з батьками вихованців вихователем –методистом був зроблений   особистий канал в YouTube на якому розміщувались навчальні відеоролики вихователів.

Педагоги закладу завжди приймають участь у  конкурсах та заходах, які пропонуються Департаментом освіти і науки облдержадміністрацією.  У лютому місяці  навиконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13..09.18р.  №738 «Про реалізацію про в просвітницького проекту  «Я маю право!», з метою розповсюдження просвітницької компанії «Стоп булінгу». Практичним психологом Зеленіною Т.О. були проведені заходи відповідної тематики, з дітьми проведені тренінгові-заняття «Стоп. Булінг!», з педагогами закладу проведений воркшоп-навчальний захід «Булінг. Як з ним боротися?». Також Зеленіна Т.О постійно розміщує на власній сторінці щоденику-блогу актуальні теми сьогодення.

 Зінченко Т.П  вихователь  І логопедичної групи  та Ракульцева М.В  вчитель- логопед групи у березні 2021 р  брала участь у Всеукраїнському занятті доброти для дітей старшого дошкільного віку «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» рекомендованим Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти, Благодайним фондом «Щаслива лапа». Заклад отримав сертефикат МОНУ про участь у просвітницько-виховному проекті, спрямований на формування у дітей гуманного та відповідального ставлення до тварин . Матеріали заходу висвітлені в Інтернет мережі Facebook.

Медичне забезпечення

 На достатньому рівні ведеться медичне обслуговування, яке здійснює сестра медична старша Ридванюк Вікторія Іванівна. Сестра медична старша в своїй роботі керується нормативно-правовими документами, що регламентують медичне обслугогвування в ЗДО. Такі як:

  • Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерство освіти і науки України від 30.08. 2005р. №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей в ДНЗ».
  •  Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016р.№234 «Про затвердження Санітарного регламенту для  ДНЗ».
  •  Наказу Міністерство освіти і науки України  та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04. 2006р.№ 298/227 «Інструкція з організації харчування дітей у ДНЗ».
  • Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.09.2010р.№798 Про затвердження медичних рекомендацій «Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу.
  • Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2002р.№280  «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій» .

 

 

 Головним завданням є дотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщенні і на території ЗДО, проведення оздоровчо - профілактичної роботи  та організації харчування.

Списковий  склад  дітей у 2020-2021 н.р.  склав - 63 дитини.

Групи здоров’я склали:

-           І група –0

-           ІІ група - 60 дітей -95%

-           ІІІ група – 3 дитини - 5%

На диспансерній групі обліку – 9 дітей – 14%

   Захворюваність за 2020 р.  склала - 63 випадків:

-           інфекційні хвороби – 0

-           дерматологічні хвороби – 2

-           глисна інвазія                  - 1

-           соматичні захворювання – 56 - ГРВІ.,    інші - 5

-           травми – 0

      На протязі року згідно циклограми проводилися  «Медико – педагогічні засідання», на яких адміністрація, педагоги  обговорювали  питання медичного обслуговування, організації  харчування, стану захворюваності дітей та шляхи її попередження та зниження по кожній віковій групі. Медична сестра постійно одстежує та доводе до відома працівників закладу щодо актуальних захворювань сьогодення. (КІР, Ботулізм, COVID -19). Ридванюк В.І активно надає у соціальних мережах та на спільній  сторінці Viber ЗДО № 28 медичні поради для батьків та працівників ЗДО про заходи щодо недопущення і поширення випадків захворювань спричинених новим короновірусом.  Творчою групою ЗДО виготовлені санбюлетні, пам’ятки для батьків з метою попередження та обізнаності з даної проблеми. Медичною сестрою складалися помісячно графіки захворюваності дітей по кожній віковій групі. Графіки мали порівняльний характер з попередніми місяцями.  Вихователі  групи, яка була з високими показниками захворюваності,  надавали пояснення по кожній дитини та обґрунтовували проведену роботу з батьками.  

 

Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ЗДО.

 

Назва групи

Списковий склад  груп

Кількість випадків ГРВІ.

 

 

1.

І Група для дітей з ЗПР «Сонячні промінчики»     

14

8

2.

ІІ група для дітей з ЗПР «Метелики»                           

11

13

3.

І  логопедична група «Щедрий вулик»

18

20

4.

ІІ логопедична група «Капітошки»

20

15

 

Всього по ЗДО

63

56

 

Медичною сестрою, вихователями  проводились консультації  щодо зміцнення дитячого організму через оздоровлення, повноцінне харчування та  інше.

    Під особливим контролем температурний режим приміщень. В зимовий період температурний режим дотримується постійно, в періоди без опалення використовуємо обігрівачі.

  Систематично, в плановому порядку  мною та медичною сестрою контролюється санітарний стан ЗДО.

Аналіз стану харчування дітей в 2020 році показав, що  цьому питанню протягом року приділялася значна увага. Питання харчування дітей були на постійному контролі з боку керівного складу ЗДО № 28.

   На протязі листопада місяця було проведено контрольний зріз з питання харчування дітей. Підсумки його були підведені на педагогічній годині «Сформованість культурно-гігієнічних навичок дошкільників та харчового етикету». Систематична робота харчоблоку перевірялася різними видами контролю завідувачем, головним бухгалтером та сестрою медичною старшою (оформлені довідки).  Проводилися планові перевірки представниками  ВПС «Жовтоводським міськрайоним відділом Лабораторних досліджень», про що свідчать акти перевірки. Моніторинг здійснювався з дотриманням карантинних заходів (COVID – 19).  Систематично оновлюється  папка з питань організації харчування дітей в  закладі дошкільної освти, в якій зібрано законодавчі та нормативно-правові акти з зазначеного питання, розроблений  методичний супровід з організації харчування дітей, створений алгоритм функціональних обов'язків всіх категорій працюючих, відповідальних  за організацію харчування дітей. Систематично проводиться параметричний контроль за організацією процесу харчуванню дітей у вікових групах. Розроблена фотопроекти  з питань організації харчування дітей в ЗДО. Комісією з організації харчування в ЗДО здійснювався контроль згідно плану. Батьки були ознайомлені з нормативно-правовою базою, відвідали харчоблок та мали змогу спостерігати за закладкою продуктів у котел та за технологією приготування іжі.

     Вартість харчування дітей дошкільного віку  впродовж року коливалася в межах:  19,50-25,37грн. в середньому складає 60 - 85% від фізіологічної норми. В раціоні харчування дітей постійно молочні продукти (сир м’який, сир твердий, молоко, сметана, кефір ),  м’ясні продукти (м’ясо, куряча грудка, риба, печінка), овочі та фрукти (лимон, яблука).

 

  У зв’язку з фінансовою автономією закладу замовлення продуктів харчування відбувалося згідно специфікації на 2021р, яка була складена членами тендерного комітету закладу. Фахівцем з публічних закупівель були вчасно заключені договори на постачання продуктів харчування згідно Інструкції  з організації харчування дітей у ДНЗ від 17.04.2006р. за №298/227.

    За підсумками року аналіз виконання норм споживання основних продуктів дітьми визначив наступне:

-  заміна продуктів проводилася відповідно до таблиці заміни продуктів;

- у виконавчий комітет Жовтоводської міської ради у відділ прав споживачів надавалась щоденна звітність по   меню  ЗДО №28

   Слід відмітити, що всіма працівниками  закладу дошкільної освіти  виконувалися функціональні обов'язки, пов'язані з організацією харчування дітей. Вихователі дотримувались вимоги Базового компоненту дошкільної освіти  стосовно виховання у дітей культурно-гігієнічних навичок:  культури поведінки за столом, користування столовими приборами, організації чергування дітей в  групах та ін. На медико – педагогічних засіданнях розглядалося питання організація роботи чергових, були розроблені карти–символи послідовність сервірування столу.

     У 2020р.  за ініцеативою адміністрацєї ЗДО була придбана морозильна камера (ларь)  для зберігання м’ясної продукції для харчоблоку. Також був замінений фільтр доочистки питної води.

     Протягом року оновлювався кухонний інвентар та обладнання на харчоблоці відповідно до наказу Мінекономрозвитку України від 17.03.2016 ... в Дніпропетровській області від 12.11.2019 № 602/0/212-19/507-Од «Про ... і якості продуктів  харчування, що базується на процедурах HACCP.       

    На пртязі року  не було  порушень порціонування страв, санітарно-гігієнічних норм при організації харчування. Разом з тим відмічалося порушення графіку отримання їжі з харчоблоку.

   Не було відмічено порушень з боку працівників харчоблоку: своєчасно викладалися технологічні картки, не порушувалася технологія приготування їжі, не було зауважень щодо якості та своєчасності приготування страв.

 

Організація роботи з сім’ями вихованців

    Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної  батьківської позиції. У 2020-2021 навчальному році особливу увагу звернули на педагогіку партнерства. Вона передбачає вміння забезпечити плідну співпрацю з дітьми та батьками на засадах взаємної довіри й поваги. Майстерність досягти балансу прав, обов’язків і відповідальності у трикутнику «дитина-педаго гбатьки», де батьки – повноправні учасники освітнього процесу. Дошкільний заклад підтримує  бажання  батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей.     Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці онлайн мобільні додатки Messenger, Viber, Facebook у межах робочого часу. Все це сприяло створенню довірливих взаємовідносин між родинами вихованців та педагогами.

  Система роботи щодо соціального захисту дитини

   Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які визначені у основних державних документах: Конституція України, Конвенції ООН про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства» та інші.

   Відповідальним за соціальний захист дітей  Лучко Т.Ю. розроблені відповідні напрямки роботи з дітьми із багатодітних сімей, сімей, діти яких потребують соціальної підтримки. З батьками та членами родин проведена роз'яснювальна робота, щодо права користування пільгами, проведене матеріально-побутове обстеження сімей дітей пільгового контингенту.  Протягом року сім'ям надавались консультації  керівником, відповідальним за соціальний захист дітей, практичним психологом, вихователем-методистом,  вихователями  та сестрою медичною онлайн мобільні додатки Messenger, Viber, Facebook.

         Організація роботи щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей у мікрорайоні.

       Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст.19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст.32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 року №1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», в закладі  щороку створюється   робоча  група з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленій за дошкільним навчальним закладом. Членами робочої групи складено списки дітей дошкільного віку на підставі обходу по визначеним   вулицям.    Педагогами  проведено обстеження мікрорайону на наявність 5-ти річних дітей, неохоплених дошкільною освітою, таких дітей не виявлено.

      На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008 р. №1/9 –811 «Про здійснення соціально – педагогічного патронату»,  інструктивно  – методичних листів від 27.08.2000 р. № 1/9- 352, від 04.10.2007 р., № 1/9 – 583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ЗДО розроблені заходи , які включають:

-соціально−педагогічний патронат сімей, які мають дітей 5−6 річного віку, які не відвідують дошкільний заклад;

- роз’яснення нормативних документів та ознайомлення з роботою закладу щодо охоплення дітей дошкільною освітою;

- батькам  цих дітей  надані консультації .

    Система роботи закладу щодо попередження травматизму

    Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників  освітньо-виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації, формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху  та  з протипожежної безпеки.

    Адміністрацією закладу,  відповідальними особами, педагогами всіх вікових груп  проводилася робота з дітьми для формування навичок безпеки життєдіяльності. Для проведення роботи з дітьми  з питань безпеки життєдіяльності  у методичному кабінеті, групах є достатня кількість дидактичного матеріалу: демонстраційні картинки, дидактичні настільні ігри, добірки тематичної художньої літератури.  Належна робота  з профілактики нещасних випадків проводиться під час занять та у повсякденному житті. На нарадах при завідувачу та зборах трудового колективу ЗДО постійно  розглядались питання щодо попередження дитячого травматизму.

    Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та відповідального  за охорону  праці Комарової Л.І..

  В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників. Систематично видаються накази з охорони праці такі, як Наказ №09 від 01.01.2021 “Про організацію роботи з охорони праці у ЗДО”. Наказ №10 від 01.01.2021 “Про створення комісії з адміністративного контролю за станом охорони праці в ЗДО”. Регулярно проводяться  інструктажі з техніки безпеки. Наказ №42 від 01.09.2015р “Про перегляд та розробку посадових інструкцій, інструкцій з охорони праці і безпеки життєдіяльності для працівників ДНЗ”. Для працівників розроблені  інструкції з охорони праці , з якими під підпис ознайомлені всі члени трудового колективу.

Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО

     У 2020-2021 навчальному році в закладі дошкільної освіти за допомогою бюджетних коштів та благодійних внесків батьків  була збагачена та зміцнена матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти.

       За бюджетні кошти  виконано ряд робіт: страхування будівлі, промивка системи опалення, вивіз сміття, дератизація, повірка кухонного обладнання, приладів обліку, повірка вогнегасників, завезення та аналіз піску та інші. Також за бюджетні кошти придбано та поставлено 3 дверей на 20000грн., лар на харчоблок 5300грн.

   Ми маємо задовільну матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою  нові завдання.

Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку.

Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку і можливість реалізації  наших ідей. Ми сподіваємося, що представлений матеріал дозволить вам сьогодні і надалі об'єктивно оцінити  діяльність,  мою - як керівника і діяльність  всього  нашого закладу дошкільної освіти в цілому.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                     З В І Т

завідувача  закладом дошкільної освіти ( ясла-садок)

компенсуючогог типу спеціального  призначення № 28  «Дзвіночок»

Жовтоводської міської ради

Безверхої Людмили Василівни

перед  педагогічним  колективом  та  громадськістю

за 2019-2020  навчальний рік

 

       Даний звіт зроблений на підставі   Наказу  МОН України № 178 від 23 березня 2005 р. та «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю».  

    Я, керівник закладу  Безверха Л.В.,  освіта вища педагогічна,  педагогічний стаж роботи 36 роки, з 2001 року – очолюю колектив ЗДО №28 «Дзвіночок».  

 У моєму звіті охоплюються такі питання:
• організація освітнього процесу та різних форм повсякдення вихованців;
• створення умов для варіативності дошкільної освіти та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних технологій в освітній процес;
• зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи;
• залучення додаткових джерел фінансування закладу та їх раціональне використання;
• забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки;
• соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників;
• залучення педагогічної та батьківської громадськості ЗДО до управління його діяльністю,
• дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу.

   Загальна характеристика ЗДО.

   Заклад дошкільної освіти  (ясла-садок)  компенсуючого типу спеціального призначення № 28  «Дзвіночок»  розпочав функціонування у 1961 році.  Сьогодні - це сучасний заклад дошкідьної освіти  компенсуючого типу спеціального призначення основний напрямок  діяльності якого є:  корекційно-відновлювальна робота з дітьми, які потребують корекції психофізичного  розвитку та  навчання дітей з особливими освітніми потребами відповідно до їх особистісних можливостей.  

 Пріоритетні завдання   на  2019-2020 н. р. є: 

  1. Надання комплексної педагогічної, психофізичної, корекційно-реабілітаційної допомоги дітям, які потребують корекції розумового, психофізичного та мовленнєвого розвитку. Створення передумов для оновлення дошкільної освіти на основі інклюзивних цінностей, забезпечення стартових можливостей для інтеграції та адаптації дітей з особливими освітніми потребами
  2. Забезпечення ефективної роботи закладу в режимі автономії.
  3. Підвищення рівня правової свідомості, соціальної відповідальності усіх учасників освітнього поцесу.
  4. Перехід на новий рівень взаємодії з батьками, забезпечення потреб та запитів батьківської громади. Посилити педагогічну підтримку родин дітей з особливими освітніми потребами.

 

Закон України «Про освіту»  надав  закладу освіти автономію: академічну, організаційну, фінансову і кадрову, а керівнику – в управлінні закладом, прийнятті рішень щодо організації його роботи. Педагогічні колективи закладу  набувають досвід діяльності в умовах автономії, особливо академічної, наданої їм законодавством. Відділ освіти Жовтоводської  міської ради, методична служба надає дієву допомогу, зокрема з питань
- вибору:

  • освітньої програми,
  • пріоритетних напрямів та завдань в організації освітнього процесу,
  • моделі планування та організації освітнього процесу на основі інтегрованого підходу,
  • видів, форм та методів підвищення професійної компетентності працівників;

- прийняття управлінських рішень щодо стратегічних перспектив розвитку закладу освіти;

- відповідальності за хід і результати освітнього процесу;

- забезпечення партнерських стосунків у взаєминах із дітьми та їхніми батьками.

 

      З 01 січня 2019 року  відповідно до наказу відділу освіти від 02.01.2019 року №01/01 «Про самостійне ведення бухгалтерського обліку закладам дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти з 1 січня 2019року».  Мною були створені всі  необхідні умови для ведення  бухгалтерського обліку, фінансово- господарської діяльності, складання фінансової та бюджетної звітності, дотримання бюджетного законодавства.

        Розвивальне середовище груп  дитячого садка організовано з урахуванням інтересів та можливостей дітей, створені оптимальні умови для  їх особистісного зростання  та  відповідає  віковим особливостям. Особливу увагу приділяємо створенню універсального дизайну у закладі як стратегії, спрямованої на те, щоб проектування і компоненти будь-якого середовища, виробів, комунікації, інформаційних технологій чи послуг були однаково доступні чи зрозумілі всім та відповідали вимогам спільного користування. При облаштуванні приміщень закладу  приділяємо якості матеріалів, з яких виготовлене обладнання, та правилам добору іграшок, їх відповідності санітарно-гігієнічним нормам. Оснащення освітнього процесу  здійснюємо відповідно до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом МОН України від 19.12.2017 № 1633. При створенні безпечних умов  керуємось листом МОН України від 14.02.2019 № 1/11-1491 «Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти».

Склад вихованців

За проектною потужністю заклад дошкільної освіти  розрахований на  75 місця для дітей  віком  від 3 років до 6(7) років, група для дітей з особливими потребами  до 7 (8) років.  

Заклад  відвідувало 64  дитини,  хлопчиків - 43, дівчаток - 21. Прийом дітей в заклад здійснюється протягом календарного року  на підставі:

                - заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

            - свідоцтва про народження дитини;

            - медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.  

Для прийому дітей до спеціальних  груп додатково подається висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (міської психолого-медико-педагогічної консультації ) інклюзивно-ресурсного центру. За наявності інвалідності - копія медичного висновку про дитину інваліда віком до 18 років (наданої лікарсько-консультативною комісією) або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу, відповідно до Закону України «Про держану допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», копія індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда.   Мережа  5 спеціалізованих груп у  2019-2020 навчальному році складає:

3 - групи для дітей з порушенням мовлення (різновікові) -   44 дитини;

2 - група для дітей з ЗПР (різновікова) – 20 дітей;

Заклад працює за 5-денним режимом роботи: 5 груп – з  10,5 годин перебуванням.

 Управління персоналом    

        У ЗДО №28  працюють досвідчені педагоги знавці своєї справи, які разом із адміністрацією закладу перебувають у постійному пошуку шляхів оновлення дошкільної освіти, налаштовані на самовдосконалення, самоосвіту, саморозвиток. Запорукою успішної роботи є позитивний психологічний мікроклімат педагогічного колективу.

Колектив ЗДО  -  36 чоловіки,   з них - 21 педагогічних працівників, 1 медичний працівник, 1 головний бухгалтер, 1 фахівець з публічних закупівель та 12 чоловік обслуговуючого персоналу.

Педагогічний процес у ЗДО забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач, вихователь-методист, 1 практичний психолог,  2 вчителі-дефектологи, 3 вчителі-логопеди,  1 музичний керівник 1 інструктор з фізкультури  та  11 вихователів.

Освітній рівень педагогів:

– повна вища освіта – 11 педагогів, що становить - 52 %;

  • базова вища  - 1 педагог - 5%;
  • неповна вища – 9 педагогів – 42 %;

Стаж роботи педагогічних працівників:

від 3 – до 10 років – 4 педагоги  - 19 %

від 10 до 20 років – 6 педагогів  - 29 %

більше  20 років –  11 педагогів – 52 %

Кваліфікаційний рівень педагогів:

7 педагогів - спеціалісти «першої категорії» – 37%;

1 педагоги - спеціалісти «другої категорії» – 5%;

1 педагог – спеціаліст – 5%;

1 педагог – має педагогічне звання «Вихователь-методист» - 5%

     Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного  професійного зростання.

В цьому навчальному році підвищили свою  кваліфікацію при  комунальному  вищому  навчальному   закладі «Дніпровській академії неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради  - 7  педагогів.

У поточному році   атестовано  5  педагогів. За результатами атестації:  Маляренко В.В  –атестована на  відповідність займаній посаді, Лисяк Т.М.  –атестована на  відповідність займаній посаді, Зеленіна Т.О. – атестована на  відповідність займаній посаді, та раніше присвоєній  кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої  категорії», Сьомкіна О.В  – атестована на  відповідність займаній посаді, та раніше присвоєній  кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої  категорії»,  Ракульцева М.В  – атестована на  відповідність займаній посаді, та раніше присвоєній  кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої  категорії». Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

  Заклад дошкільної освіти  здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

  • Конституція України
  • Закон України «Про освіту»
  • Закон України «Про дошкільну освіту»
  • Закон «Про мови в Україні»
  • Закон України «Про охорону дитинства» №2402-ІІІ від 26.04.2001 •Положення про дошкільний навчальний заклад. Постанова КМУ №305 від 12.03.2003
  • Конвенція ООН про права дитини
  • Національна доктрина розвитку освіти. Указ Президента України №347/2002 від 17.04.2002

    А також, відповідно до власного Статуту,  Програми розвитку та річного плану роботи дошкільного навчального закладу №28.

     Зміст освітнього процесу реалізується відповідно до вимог освітніх програм розвитку, виховання і навчання дітей. Чинними для використання у закладах дошкільної освіти різних типів і форм власності є програми (комплексні і парціальні), рекомендовані (схвалені) Міністерством освіти і науки України.

  1. «Українське дошкілля», програма розвитку дитини дошкільного віку (авт. –  Білан О. І., Возна Л. М., Максименко О.  та ін.) – чинна до кінця навчального року;
  2. Програмно-методичний комплекс «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» (авт. – Рібцун Ю. В.);
  3. Програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко» ( за заг. ред.  -  Сак Т. В.);

Програмно-методичний супровід змісту дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами здійснюється за окремими програмами, рекомендованими МОН України, або схваленими відповідними предметними комісіями НМР з питань освіти МОН України.

  1. Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю «Розвиток мовлення», методичні рекомендації (авт. - Блеч Г. О.);
  2. Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» (авт. - Скрипник Т. В. та ін.);

 

    Окрім базових  програми у дошкільному  навчальному закладі впроваджуються парціальні програми, за якими реалізуються освітні завдання інваріантивної частини навчального плану:

 Парціальні програми розширюють та поглиблюють можливості розвитку особистості дитини та реалізують пріоритетні напрямки у діяльності дошкільного навчального  закладу.

  1. «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. – Лохвицька Л. В.);
  2. «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт. – Борщ Р. М., Самойлик Д. В.) – чинна до кінця навчального року;
  3. «Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» (авт. – Малашевська І. А., Демидова С. К.);

    В рамках реалізації варіативної  складової  Базового компоненту дошкільної освіти організовано роботу шахового гуртка «Шах-логія» керівник практичний психолог Зеленіна Т.О. Який протягом навчального року  плідно  працював, відвідувало 10 дітей. Діти отримали базові знання  гри в шахи, а головне заняття позитивно вплинули на психічні процеси, що є запорукою успіхів в майбутньому.  Постійно проводиться робота з батьками по адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу.  На протязі вересня та жовтня місяця вихователі груп з відповідною періодичністю розміщують інформацію в центрах батьківського всеобучу, щодо полегшення  звикання дошкільника до умов дошкільного закладу. Також проводяться індивідуальні консультації  практичним психологом « Адаптація  дітей з особливими освітніми потребами»,

 « Розвиток емоційної сфери особистості дитини та соціальна адаптація» та інші.

       Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні програми та методики.  Необхідно відмітити, що на даному етапі  маючи  авторські напрацювання  за ініціативою  адміністрації  педагоги активно висвітлюють кращий передовий досвід на шпальтах фахових  видань.

Постійно поповнюється створена нами тематична тека  «Ми друкуємось», в якій зібрані методичні розроби, тематичні заняття, авторські посібники наших педагогів. На сьогодні ми нараховуємобільше 18  статей спеціалістів закладу. Педагоги друкуються у видавництві Шкільний світ м. Київа, видавництві «Основа» м. Харків.

В ЗДО на чолі з адміністрацією працюють педагоги, які мислять по-новому, рухаються в ногу з часом і тому в мережі Інтернет створені персональні щоденники-блоги та веб-сайти - 90%.

Моніторинг стану засвоєння програмових вимог  дітьми у всіх вікових групах є головним показником роботи педагогів та усього колективу у цілому.

                             Оцінка рівня розумового розвитку дошкільників 2019-2020 навчальний рік:

Група

Кількість дітей

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

Рідна природа

Художньо-продуктивна діяльність

Здоровя та фізичний розвиток

Логіко-математичний розвиток

 

О

Д

Н

О

Д

Н

О

Д

Н

О

Д

Н

О

Д

Н

І лог.гр.  15 дітей

-

12

3

1

11

3

4

10

1

5

10

-

1

12

2

ІІ лог.гр.

15 дітей

7

7

1

8

7

-

9

6

-

8

5

2

7

6

2

III лог.гр.  14 дітей

4

8

2

6

7

1

6

7

1

10

4

-

8

5

1

І ЗПР. 

10 дітей

4

4

2

6

3

1

5

4

1

4

5

1

2

7

1

ІІ ЗПР

10 дітей

1

5

4

1

8

1

1

6

5

-

9

1

-

7

3

Всього дітей:

16

36

12

22

43

6

25

33

8

26

33

4

18

37

9

Практичним психологом  Зеленіною Т.О.  організовано  вивчення готовності дітей до шкільного навчання, вважаємо  цю роботу надзвичайно важливою.

 

Оцінка рівня шкільної зрілості

                            за 2019-2020 навчальний рік ( діти з особливими освітніми потребами)

 

Група

 

 

Кількість

дітей

 

Психологічна і соціальна готовність

Розвиток психофізіологічних функцій

Розвиток пізнавальної активності

 

 

   о

д

н

о

д

н

о

д

н

І лог.гр.

 

1

1

 

 

1

 

 

1

 

 

II лог.гр.

11

8

3

 

9

2

 

8

3

 

III лог.гр

 

6

3

3

 

3

3

 

3

3

 

I ЗПР

 

6

2

4

 

2

3

1

2

3

1

II ЗПР

 

2

 

1

1

 

1

1

 

1

1

Всього дітей:

 

26

14

11

1

15

9

2

14

10

2

           %

 

53,8 %

42,3 %

3,9 %

57,7 %

34,6 %

7,8 %

53,8 %

38,4 %

7,8 %

                                                                           

                                                                

                                                Низький рівень:

О – оптимальний                 Патик Олексій (F-71, елементарне побутове мовлення не сформоване)

Д  - достатній                       Геращенко Іван (F-71, ЗПР ЗНМ I р.)

Н  - низький                                                                                                                           

Оцінка рівня шкільної зрілості

дітей 6-річок  за 2019-2020 навчальний рік

 

Група

 

 

Кількість

дітей

 

Психологічна і соціальна готовність

Розвиток психофізіологічних функцій

Розвиток пізнавальної активності

 

 

   о

д

н

о

д

н

о

д

н

І лог.гр.

 

1

1

 

 

1

 

 

1

 

 

II лог.гр.

11

8

3

 

9

2

 

8

3

 

III лог.гр

 

6

3

3

 

3

3

 

3

3

 

I ЗПР

 

5

2

3

 

2

3

 

2

3

 

II ЗПР

 

1

 

1

 

 

1

 

 

1

 

Всього дітей:

 

24

14

10

 

15

9

 

14

10

 

           %

 

58,4%

41,6%

 

62,5%

37,5%

 

58,4%

41,6%

 

                                

 

 

 

 

 

 

 

                              Діагностика стартової готовності до шкільного навчання

дітей старшого дошкільного віку ЗДО № 28 за 2019-2020 навчальний рік

 

 

Група

 

 

 

Кількість

дітей

 

Мотиваційна

готовність

 

Розвиток

уваги

 

Розвіток

пам`яті

Розвиток

наочно-

образного

мислення

 

Рівень

узагальнення

Сформованість

передумов

навчальної

діяльності

Розвиток

зорово-

моторної

координації

в

с

н

в

с

н

в

с

н

в

с

н

в

с

н

в

с

н

в

с

н

 

І лог.гр.

 

1

1

 

 

 

1

 

1

 

 

 

1

 

1

 

 

 

1

 

1

 

 

 

ІІ лог.гр.

 

11

8

3

 

5

6

 

5

6

 

6

5

 

8

3

 

8

3

 

8

3

 

 

III лог.гр.

 

6

5

1

 

3

3

 

3

3

 

2

4

 

4

2

 

3

3

 

3

3

 

 

I ЗПР

 

6

2

4

 

2

3

1

2

3

1

2

3

1

2

3

1

2

4

 

3

3

 

 

II ЗПР

 

2

 

1

1

 

1

1

 

1

1

 

1

1

 

1

1

 

1

1

 

1

1

 

Всього

дітей

26

16

9

1

10

14

2

11

13

2

10

14

2

15

9

2

13

12

1

15

10

1

 

%

 

 

61%

35%

4

%

38%

54%

8%

42%

50

8%

38%

54%

8

%

58%

34%

8%

50%

46%

4

%

58%

38%

4%

 

                                                       

  Низький рівень:

                                                Патик Олексій (F-71, елементарне побутове мовлення не сформоване)

                                                Геращенко Іван (F-71, ЗПР ЗНМ I р.)

    Велика увага у роботі закладу приділялася  наступності дошкільної  та початкової освіти. Підвищуючи рівень мотиваційної готовності дітей до навчання в школі, вихователі знайомили дітей – випускників  з правилами поведінки учнів, читали літературні твори, проводили бесіди про школу, ходили на екскурсії до школи. Провели спільні заходи з учнями та вчителями шкіл: батьківські збори, відвідування шкільної бібліотеки.   Важливим завданням співробітництва вихователів і вчителів є досягнення єдності у підготовці дітей до НУШ, що й визначає зміст та форми  нашого співробітництва.

   Таким чином, у ЗДО створені всі умови для реалізації освітніх ліній Базового компоненту дошкільної освіти та сформовані у дошкільників випускників компетенції певного виду.

 

         Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітнього процесу, заохочую творчі пошуки педагогів.

        Протягом 2019-2020  навчального року в закладі  проводились різні форми методичної роботи: конкурси, методичні об єднання, тренінги, майстер-класи, консультації та інші.   Відповідно до річного плану відділу освіти  на базі нашого закладу проводилось методичне об’єднання вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів міста. Мета якого,  вдосконалення корекційно-розвиткової роботи шляхом впровадження інноваційних форм освітньої діяльності. Керівником методичного об’єднання є вихователь-методист Ярославцева М.А. За результатами анкетування робота  методичного об’єднання оцінена на оптимальному рівні. Відповідно до нормативних документів під кас карантину  COVID-19, з метою налагодження дистанційного навчання дошкільників та для співпраці  з батьками вихованців вихователем –методистом був зроблений   особистий канал в YouTube на якому розміщувались навчальні відеоролики вихователів.

Педагоги закладу завжди приймають участь у  конкурсах та заходах, які пропонуються Департаментом освіти і науки облдержадміністрацією.  У лютому місяці  навиконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13..09.18р.  №738 «Про реалізацію про в просвітницького проекту  «Я маю право!», з метою розповсюдження просвітницької компанії «Стоп булінгу». Практичним психологом Зеленіною Т.О. були проведені заходи відповідної тематики, з дітьми проведені тренінгові-заняття «Стоп. Булінг!», з педагогами закладу проведений воркшоп-навчальний захід «Булінг. Як з ним боротися?». Також Зеленіна Т.О постійно розміщує на власній сторінці щоденику-блогу актуальні теми сьогодення.

Озерна О. Є вихователь групи для дітей з ЗПР була учасником міського конкурсу «На кращій національно-патріотичний проект». Представляла  проект «Лялька – мотанка, як оберіг», була нагороджена Грамотою відділу освіти Жовтоводської міської ради.

Комарова Л.І  вихователь  ІІ логопедичної групи  та Алексєєва Н.В. вчител- логопед групи у березні 2020 р  брала участь у Всеукраїнському занятті доброти для дітей старшого дошкільного віку «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» рекомендованим Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти, Благодайним фондом «Щаслива лапа». Заклад отримав сертефикат МОНУ про участь у просвітницько-виховному проекті, спрямований на формування у дітей гуманного та відповідального ставлення до тварин . Матеріали заходу висвітлені в Інтернет мережі Facebook.

  Відповідо до річного плану закладу, було проведено відкритий показ до тематичної педагогічної ради «Правова культура дошкільника». Вчителем -логопедом Ракульцевою М.В та вихователем Маляренко В.В проведений захід Мир і дружба не дива, або знай свої права.  Результати тематичної перевірки знань дітей показали, що 56% дітей мають оптимальний рівень, 44% дітей достатній рівень. У більшості дітей сформовані навички правової культури та обізнаності.

Медичне забезпечення

 На достатньому рівні ведеться медичне обслуговування, яке здійснює сестра медична старша Ридванюк Вікторія Іванівна. Сестра медична старша в своїй роботі керується нормативно-правовими документами, що регламентують медичне обслугогвування в ЗДО. Такі як:

  • Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерство освіти і науки України від 30.08. 2005р. №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей в ДНЗ».
  •  Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016р.№234 «Про затвердження Санітарного регламенту для  ДНЗ».
  •  Наказу Міністерство освіти і науки України  та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04. 2006р.№ 298/227 «Інструкція з організації харчування дітей у ДНЗ».
  • Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.09.2010р.№798 Про затвердження медичних рекомендацій «Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу.
  • Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2002р.№280  «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій» .

   Головним завданням є дотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщенні і на території ЗДО, проведення оздоровчо - профілактичної роботи  та організації харчування.

Списковий  склад  дітей у 2019-2020н.р.  склав - 64 дитини.

Групи здоров’я склали:

-           І група – 2 дитини - 3,1%

-           ІІ група - 58 дитини -90,7%

-           ІІІ група – 4 дитини - 6,2%

На диспансерній групі обліку – 14 дітей – 21,9%

   Захворюваність за 2019 р.  склала - 109 випадків:

-           інфекційні хвороби – 5 ( вітряна віспа)

-           дерматологічні хвороби – 2

-           глисна інвазія                  - 1

-           соматичні захворювання – 96 - ГРВІ.,    інші - 5

-           травми – 0

Медичною сестрою Ридванюк В.І. спільно з медсестрами кабінету щеплень дитячої поліклініки складений річний план щеплень згідно якого діти закладу направляються до сімейних лікарів.

    У 2019 р. тубіркулінодіагностики (реакція Манту) підлягало 64 дитини.

      В ЗДО проводилось 2р.на рік (весна,осінь) за призначенням лікаря та згоди батьків. проти рецидивне лікування – вітамін «С», настій ехінацеї, оксолінова мазь. З  метою профілактики йодудефециту та за згодою батьків діти отримували пігулки Йодомарин-100. Фінансування цих заходів було здійснено за рахунок бюджетних коштів, а саме за програмою Радіоційне захист населення м. Жовті Води.

      На протязі року згідно циклограми проводилися  «Медико – педагогічні засідання», на яких адміністрація, педагоги  обговорювали  питання медичного обслуговування, організації  харчування, стану захворюваності дітей та шляхи її попередження та зниження по кожній віковій групі. Медична сестра постійно одстежує та доводе до відома працівників закладу щодо актуальних захворювань сьогодення. (КІР, Ботулізм, COVID -19). Ридванюк В.І активно надає у соціальних мережах та на спільній  сторінці Viber ЗДО#28 медичні поради для батьків та працівників ЗДО про заходи щодо недопущення і поширення випадків захворювань спричинених новим короновірусом.  Творчою групою ЗДО виготовлені санбюлетні, пам’ятки для батьків з метою попередження та обізнаності з даної проблеми. Медичною сестрою складалися помісячно графіки захворюваності дітей по кожній віковій групі. Графіки мали порівняльний характер з попередніми місяцями.  Вихователі  групи, яка була з високими показниками захворюваності,  надавали пояснення по кожній дитини та обґрунтовували проведену роботу з батьками.   Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ЗДО.  

 

Назва групи

Списковий склад  груп

Кількість випадків ГРВІ.

 

 

1.

І Група для дітей з ЗПР «Сонячні промінчики»     

10

26

2.

ІІ група для дітей з ЗПР «Метелики»                            

10

7

3.

І  логопедична група «Щедрий вулик»

16

21

4.

ІІ логопедична група «Капітошки»

14

21

5.

ІІІ логопедична група «Віночок»

14

21

 

Всього по ЗДО

64

96


 

   Медичною сестрою, вихователями  проводились консультації  щодо зміцнення дитячого організму через оздоровлення, повноцінне харчування та  інше.

    Під особливим контролем температурний режим приміщень. В зимовий період температурний режим дотримується постійно, в періоди без опалення використовуємо обігрівачі.

  Систематично, в плановому порядку  мною та медичною сестрою контролюється санітарний стан ЗДО.

Питанню якісного харчування постійно приділяється особлива увага. Контроль за правильною організацією харчування здійснюється завідувачем ЗДО, вихователем-методистом, медичною сестрою, яка  веде документацію щодо харчування дітей, разом з завідувачем господарства та кухарем, складає , меню-розкладку, здійснює контроль за  дотримання технології приготування їжі, виходом   і якістю  готових страв, санітарним станом  харчоблоку,  дотримання правил особистої гігієни персоналом та своєчасністю проходження медоглядів працівниками харчоблоку.

    Харчування в ЗДО проводиться за двотижневим меню затвердженим завідувачем ЗДО  та погоджено  начальником П’ятихатського міськрайоного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Прошою В.А.

     З  01 січня 2019 року  відповідно до наказу відділу освіти від 02.01.2019 року №01/01 «Про самостійне ведення бухгалтерського обліку закладам дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти з 1 січня 2019року» мною була  організована робота ,  щодо укладанню договорів с постачальниками продуктів харчування та вибраний  склад тендерного комітету  відповідно до наказу №03 від 02.01.2019р. « Про затвердження складу тендерного комітету ЗДО №28» з метою організації та проведення процедур закупівель.

    Харчування дітей впродовж року  складало 68 – 91% від фізіологічної норми.

    В раціоні харчування дітей постійно молочні продукти (сир м’який, твердий, молоко, сметана ),  м’ясні продукти (м’ясо, куряча грудка, риба, печінка, оселедець), овочі та фрукти (лимон, яблука).

      Комісією за організацією харчування дітей в ЗДО здійснювався контроль.  Батьки були ознайомлені з нормативною базою, відвідали харчоблок,  на якому мали змогу спостерігати за закладкою продуктів у котел та  за технологією приготування їжі. Батькам був  запропонований комплексний обід для зняття проби на смакові якості. Була представлена  фото презентація  з питань організації харчування дітей в групах, функціональні обов’язки та взаємозв’язок помічника вихователя та вихователя  групи. У зошиті відвідування батьки залишили свої відгуки та оцінили роботу закладу на оптимальному рівні.

     Адміністрацією закладу створена папка з питань організації харчування дітей та адміністративного контролю  в дошкільному навчальному закладі.  В якій зібрано законодавчі та нормативно-правові акти з зазначеного питання, розроблений науково-методичний супровід з організації харчування дітей, розроблені функціональні обов'язки всіх категорій працюючих, причетних до організації харчування дітей. Систематично проводиться параметричний контроль за організацією процесу харчуванню дітей у вікових групах. Медичною сестрою систематизована тематична тека «Вітаміни для дитини»

    Під контролем адміністрації залишається медичне обслуговування педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу. Двічі на рік працівники проходять  медичний огляд.

 

Організація роботи з сім’ями вихованців

    Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної  батьківської позиції. У 2019-2020 навчальному році особливу увагу звернули на педагогіку партнерства. Вона передбачає вміння забезпечити плідну співпрацю з дітьми та батьками на засадах взаємної довіри й поваги. Майстерність досягти балансу прав, обов’язків і відповідальності у трикутнику «дитина-педаго гбатьки», де батьки – повноправні учасники освітнього процесу. Дошкільний заклад підтримує  бажання  батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей.     Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці: анкетування, батьківські збори, індивідуальні  та групові консультації, участь у святах,  дні відкритих дверей, конференції. Батьки постійно мали змогу тримати на контролі НОП.  Все це сприяло створенню довірливих взаємовідносин між родинами вихованців та педагогами.

  Система роботи щодо соціального захисту дитини

   Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які визначені у основних державних документах: Конституція України, Конвенції ООН про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства» та інші.

   Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2019 року було проведено соціальне опитування сімей. Складений соціальний паспорт ЗДО №28:

Всього - 64 дітей  Із них:       

  • повні родини - 46
  • неповні родини – 18
  • багатодітні родини – 5
  • родини АТО – 2
  • сім’ї переселенців – 1
  • діти інваліди - 4
  • малозабезпечені -2

   Відповідальним за соціальний захист дітей  Лучко Т.Ю. розроблені відповідні напрямки роботи з дітьми із багатодітних сімей, сімей, діти яких потребують соціальної підтримки. З батьками та членами родин проведена роз'яснювальна робота, щодо права користування пільгами, проведене матеріально-побутове обстеження сімей дітей пільгового контингенту.  Протягом року сім'ям надавались консультації  керівником, відповідальним за соціальний захист дітей, практичним психологом, вихователем-методистом,  вихователями  та сестрою медичною.

         Організація роботи щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей у мікрорайоні.

       Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст.19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст.32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 року №1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», в закладі  щороку створюється   робоча  група з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленій за дошкільним навчальним закладом. Членами робочої групи складено списки дітей дошкільного віку на підставі обходу по визначеним   вулицям.    Педагогами  проведено обстеження мікрорайону на наявність 5-ти річних дітей, неохоплених дошкільною освітою, таких дітей не виявлено.

      На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008 р. №1/9 –811 «Про здійснення соціально – педагогічного патронату»,  інструктивно  – методичних листів від 27.08.2000 р. № 1/9- 352, від 04.10.2007 р., № 1/9 – 583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ЗДО розроблені заходи , які включають:

-соціально−педагогічний патронат сімей, які мають дітей 5−6 річного віку, які не відвідують дошкільний заклад;

- роз’яснення нормативних документів та ознайомлення з роботою закладу щодо охоплення дітей дошкільною освітою;

- батькам  цих дітей  надані консультації .

    Система роботи закладу щодо попередження травматизму

    Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників  освітньо-виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації, формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху  та  з протипожежної безпеки.

    Адміністрацією закладу,  відповідальними особами, педагогами всіх вікових груп  проводилася робота з дітьми для формування навичок безпеки життєдіяльності. Для проведення роботи з дітьми  з питань безпеки життєдіяльності  у методичному кабінеті, групах є достатня кількість дидактичного матеріалу: демонстраційні картинки, дидактичні настільні ігри, добірки тематичної художньої літератури.  Належна робота  з профілактики нещасних випадків проводиться під час занять та у повсякденному житті. На нарадах при завідувачу та зборах трудового колективу ЗДО постійно  розглядались питання щодо попередження дитячого травматизму.

    Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та відповідального  за охорону  праці Комарової Л.І..

  В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників. Систематично видаються накази з охорони праці такі, як Наказ №09 від 01.01.2020 “Про організацію роботи з охорони праці у ЗДО”. Наказ №10 від 01.01.2020 “Про створення комісії з адміністративного контролю за станом охорони праці в ЗДО”. Регулярно проводяться  інструктажі з техніки безпеки. Наказ №42 від 01.09.2015р “Про перегляд та розробку посадових інструкцій, інструкцій з охорони праці і безпеки життєдіяльності для працівників ДНЗ”. Для працівників розроблені  інструкції з охорони праці , з якими під підпис ознайомлені всі члени трудового колективу.

Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО

     У 2019-2020 навчальному році в закладі дошкільної освіти за допомогою бюджетних коштів та благодійних внесків батьків  була збагачена та зміцнена матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти.

       За бюджетні кошти  виконано ряд робіт: страхування будівлі, промивка системи опалення, вивіз сміття, дератизація, повірка кухонного обладнання, приладів обліку, повірка вогнегасників, завезення та аналіз піску та інші.

   Вдячна батькам, які допомагають нам у проведенні ремонтних робіт  у приміщеннях будівлі  та  на території закладу, створюють затишок та комфорт для дітей. Разом з тим залишається ряд невирішених проблем, які потребують великих фінансових витрат: це ремонт тіньових навісів кожної вікової групи, асфальтне покриття, заміна 3 вхідних дверей, заміна АПС, укріплення будівлі під дахом та інше.

   Ми маємо задовільну матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою  нові завдання.

Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку.

Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку і можливість реалізації  наших ідей. Ми сподіваємося, що представлений матеріал дозволить вам сьогодні і надалі об'єктивно оцінити  діяльність,  мою - як керівника і діяльність  всього  нашого закладу дошкільної освіти в цілому.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!

    

 

                                                                                            З В І Т

завідувача  закладом дошкільної освіти ( ясла-садок)

компенсуючогог типу спеціального  призначення № 28  «Дзвіночок»

Жовтоводської міської ради

Безверхої Людмили Василівни

перед  педагогічним  колективом  та  громадськістю

за 2018-2019  навчальний рік

 

     Даний звіт зроблений на підставі   НАКАЗУ  МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 178від 23 березня 2005 р. та «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю».  

    Я, керівник закладу  Безверха Людмила Василівна,  освіта вища педагогічна,  педагогічний стаж роботи 35 роки, з 2001 року – очолюю колектив ЗДО №28 «Дзвіночок».  

 Загальна характеристика ЗДО.

Заклад дошкільної освіти  (ясла-садок)  компенсуючого типу спеціального призначення № 28  «Дзвіночок»  розпочав функціонування у 1961 році.  Сьогодні - це сучасний спеціалізований  заклад освіти  основний напрямок  діяльності якого є:  корекційно-відновлювальна робота з дітьми, які потребують корекції психофізичного  розвитку та  навчання дітей з особливими освітніми потребами.

 відповідно до їх особистісних можливостей.   пріоритетні завдання   на  2018-2019 н. р. є: 

  1. Створення сприятливих умов для збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дошкільників.
  2. Надання комплексної педагогічної, психофізичної, корекційно-реабілітаційної допомоги дітям, які потребують корекції розумового, психофізичного та мовленнєвого розвитку. Створення передумов для оновлення дошкільної освіти на основі інклюзивних цінностей, забезпечення стартових можливостей для інтеграції та адаптації дітей з особливими освітніми потребами
  3. Забезпечення поступового переходу закладу дошкільної освіти  на організаційну, фінансову та кадрову автономію.
  4. Реалізація завдань та компетентного підходу до розвитку особистості. Формування природничо-екологічної компетентності дошкільників..
  5. Удосконалення системи  консультативних послуг для батьків, забезпечення високого рівня активності батьківської громади в освітній політиці ЗДО  на засадах рівності і партнерства.

   З 01.11.2018 р. заклад перейшов на самостійну кадрову автономію.

   З 01 січня 2019 року  відповідно до наказу відділу освіти від 02.01.2019 року №01/01 «Про самостійне ведення бухгалтерського обліку закладам дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти з 1 січня 2019року».  Мною були створені всі  необхідні умови для ведення  бухгалтерського обліку, фінансово- господарської діяльності, складання фінансової та бюджетної звітності, дотримання бюджетного законодавства.

        Розвивальне середовище груп  дитячого садка організовано з урахуванням інтересів та можливостей дітей, створені оптимальні умови для  їх особистісного зростання  та  відповідає  віковим особливостям.   Групові приміщення повністю забезпечені меблями  та  ігровим обладнанням, але (столи, ліжка, подушки – морально застаріли потребують заміни)

  Склад вихованців

За проектною потужністю заклад дошкільної освіти  розрахований на  54 місця для дітей  віком  від 3 років до 6(7) років, група для дітей з особливими потребами  до 7 (8) років.  

   Заклад  відвідувало 71  дітей,  хлопчиків - 47, дівчаток - 24.   Прийом дітей в заклад здійснюється мною протягом календарного року  на підставі:

         - заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

         - свідоцтва про народження дитини;

         - медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;

         - довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення.

Для прийому дітей до спеціальних  груп додатково подається висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини психолого-медико-педагогічної консультації (інклюзивно-ресурсного центру). За наявності інвалідності - копія медичного висновку про дитину інваліда віком до 18 років (наданої лікарсько-консультативною комісією) або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу, відповідно до Закону України «Про держану допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», копія індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда.

Мережа  5 спеціалізованих груп у  2018-2019 навчальному році складає:

3 - групи  логопедичні   (різновікові) -   50 дітей;

Група для дітей з ЗПР (різновікова) – 13 дітей;

Група для дітей з особливими потребами (різновікова) -  8 дітей.

Заклад працює за 5-денним режимом роботи: 5 груп – з  10,5 годин перебуванням.

 Управління персоналом    

        У ЗДО №28  працюють досвідчені педагоги знавці своєї справи, які разом із адміністрацією закладу перебувають у постійному пошуку шляхів оновлення дошкільної освіти, налаштовані на самовдосконалення, самоосвіту, саморозвиток. Запорукою успішної роботи є позитивний психологічний мікроклімат педагогічного колективу.

Колектив ЗДО  -  36 чоловіки,   з них - 19 педагогічних працівників, 1 медичний працівник, 1 головний бухгалтер, 1 фахівець з публічних закупівель та 14 чоловік обслуговуючого персоналу.

Педагогічний процес у ЗДО забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач, вихователь-методист, практичний психолог,  1 вчителі-дефектологи, 2 вчителі-логопеди,  музичний керівник інструктор з фізкультури  та  11 вихователів.

Освітній рівень педагогів:

– повна вища освіта - 10 педагогів, що становить - 53 %;

  • базова вища  - 1 педагог - 5%;

– неповна вища - 8 педагогів – 40 %;

Стаж роботи педагогічних працівників:

До 3 років – 1 педагог, що становить -5 %

від 3 – до 10 років – 0 педагоги  - 0 %

від 10 до 20 років – 8 педагогів  - 42 %

більше  20 років –  10 педагогів – 50 %

Кваліфікаційний рівень педагогів:

7 педагогів - спеціалісти «першої категорії» – 37%;

1 педагоги - спеціалісти «другої категорії» – 5%;

1 педагог – спеціаліст – 5%;

1 педагог – має педагогічне звання «Вихователь-методист» - 5%

8- педагогів без категорії.

     Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного  професійного зростання.

  В цьому навчальному році підвищили свою  кваліфікацію при  комунальному  вищому  навчальному   закладі «Дніпровській академії неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради  - 7  педагогів.

   У поточному році   атестовано  3  педагогів. За результатами атестації:  Костиря Л.І. –атестована на  відповідність займаній посаді, Калайда Л.В –атестована на  відповідність займаній посаді, Шостак  К.М –атестована на  відповідність займаній посаді,  Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

 Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

  • Конституція України
  • Закон України «Про освіту»
  • Закон України «Про дошкільну освіту»
  • Закон «Про мови в Україні»
  • Закон України «Про охорону дитинства» №2402-ІІІ від 26.04.2001 •Положення про дошкільний навчальний заклад. Постанова КМУ №305 від 12.03.2003
  • Конвенція ООН про права дитини
  • Національна доктрина розвитку освіти. Указ Президента України №347/2002 від 17.04.2002
  • Положення про атестацію педагогічних кадрів України зі змінами та доповненнями. Наказ №930 від 06. 10.2010

А також, відповідно до власного Статуту,  Програми розвитку та річного плану роботи дошкільного навчального закладу №28.

Програми, за якими будується освітній  процес у ЗДО

Навчально – виховний процес організовується  на основі Базового компоненту дошкільної освіти України.

Основні комплексні програми, які забезпечують реалізацію навчально-виховного процесу інваріантної і варіативної складових та крім  основних програм  працюємо за програмами для роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби за профілями.

 

  1. «Українське дошкілля», програма розвитку дитини дошкільного віку (авт. –  Білан О. І., Возна Л. М., Максименко О.  та ін.) – чинна до кінця навчального року;
  2. Програмно-методичний комплекс «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» (авт. – Рібцун Ю. В.);
  3. Програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко» ( за заг. ред.  -  Сак Т. В.);
  4. Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю «Розвиток мовлення», методичні рекомендації (авт. - Блеч Г. О.);
  5. Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» (авт. - Скрипник Т. В. та ін.);

    Окрім базової  програми у дошкільному  навчальному закладі впроваджуються парціальні програми, за якими реалізуються освітні завдання інваріантивної частини навчального плану:

 Парціальні програми розширюють та поглиблюють можливості розвитку особистості дитини та реалізують пріоритетні напрямки у діяльності дошкільного навчального  закладу.

  1. «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. – Лохвицька Л. В.);
  2. «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт. – Борщ Р. М., Самойлик Д. В.) – чинна до кінця навчального року;
  3. «Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» (авт. – Малашевська І. А., Демидова С. К.);

    В рамках реалізації варіативної  складової  Базового компоненту дошкільної освіти організовано роботу шахового гуртка «Шах-логія» керівник практичний психолог Зеленіна Т.О. Який протягом навчального року  плідно  працював, відвідувало 10 дітей. Діти отримали базові знання  гри в шахи, а головне заняття позитивно вплинули на психічні процеси, що є запорукою успіхів в майбутньому.  Постійно проводиться робота з батьками по адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу.  На протязі вересня та жовтня місяця вихователі груп з відповідною періодичністю розміщують інформацію в центрах батьківського всеобучу, щодо полегшення  звикання дошкільника до умов дошкільного закладу. Також проводяться індивідуальні консультації  практичним психологом « Адаптація  дітей з особливими освітніми потребами», « Розвиток емоційної сфери особистості дитини та соціальна адаптація» та інші.

 

       Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні програми та методики.  Необхідно відмітити, що на даному етапі  маючи  авторські напрацювання  за ініціативою  адміністрації  педагоги активно висвітлюють кращий передовий досвід на шпальтах фахових  видань.

      Постійно поповнюється створена нами  тематична тека  «Ми друкуємось», в якій зібрані методичні розроби, тематичні заняття, авторські посібники наших педагогів. На сьогодні ми нараховуємо більше 18  статей спеціалістів закладу. Педагоги друкуються у видавництві Шкільний світ м. Київа, видавництві «Основа» м. Харків.

    В ЗДО на чолі з адміністрацією працюють педагоги, які мислять по-новому, рухаються в ногу з часом і тому в мережі Інтернет створені персональні щоденники-блоги та веб-сайти - 90%.

 

       Моніторинг стану засвоєння програмових вимог  дітьми у всіх вікових групах є головним показником роботи педагогів та усього колективу у цілому.

Як результат успішність наших випускників спеціалізованих груп :

 

Рік

Кільк.груп

Кільк.дітей зарахованих

Кільк. дітей випущен.в школу

Ефективність

Повністю

виправл.

Значне

покращ.

Без

Покращень

осіб

%

осіб

%

осіб

%

                     

 

Звіт вчителів - логопедів  1,2,3 - логопедичних груп

1

2019

3

45

9

7

77,8

2

22,2

-

-

                                                    27  дітей  продовжують виховання та навчання в ЗДО

Звіт вчителя-дефектолога   групи дітей ЗПР

1.

2019

1

13

4

-

-

4

100%

-

-

                               8 дітей продовжують виховання та навчання в ЗДО

Звіт вчителя-дефектолога   групи дітей з особливими потребами

 

1.

2019

1

10

1

-

-

1

100%

.

 

                                                          

 7  дітей продовжують виховання та навчання в групі для дітей з особливими потребами.

Оцінка рівня розумового розвитку дошкільників 2018-2019 навчальний рік:

Група

Кількість дітей

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

Рідна природа

Художньо-продуктивна діяльність

Здоровя та фізичний розвиток

Логіко-математичний розвиток

 

О

Д

Н

О

Д

Н

О

Д

Н

О

Д

Н

О

Д

Н

І лог.гр.  15 дітей

3

11

1

4

10

1

7

7

1

8

6

1

2

12

1

ІІ лог.гр.

17 дітей

4

10

3

3

10

4

6

8

3

6

9

2

3

10

4

III лог.гр.  16 дітей

5

7

4

5

8

3

9

5

2

9

6

1

5

7

4

ЗПР. 

13 дітей

4

5

4

3

5

5

5

6

2

6

7

-

3

6

4

Всього дітей:

16

33

12

15

33

13

27

26

8

29

28

4

13

35

13

%

26,2%

54%

19,4%

26%

54%

21%

44%

43%

13%

47%

46%

7%

21%

57,3%

21%

 

      Практичним психологом  Зеленіною Т.О.  організовано  вивчення готовності дітей до шкільного навчання, вважаємо  цю роботу надзвичайно важливою. У квітні 2019 року було обстежено 15 дітей. Встановлено  рівень шкільної готовності за напрямками:

Група

Кількість дітей

Психологічна і соціальна готовність

Розвиток психофізіологічних функцій

Розвиток пізнавальної активності

 

   о

д

н

о

д

н

о

д

н

ІІ лог.гр. 4 дитини

4

 

 

3

1

 

4

 

 

III лог.гр. 5 дітей

3

2

 

2

3

 

3

2

 

Група для дітей

з ЗПР 5 дітей

2

3

 

2

3

 

3

2

 

Всього дітей:

9

5

 

7

7

 

10

4

 

%

64,3%

35,7%

 

50%

50%

 

71,5%

28,5%

 

 

    Велика увага у роботі закладу приділялася  наступності дошкільної  та початкової освіти. Підвищуючи рівень мотиваційної готовності дітей до навчання в школі, вихователі знайомили дітей – випускників  з правилами поведінки учнів, читали літературні твори, проводили бесіди про школу, ходили на екскурсії до школи. Провели спільні заходи з учнями та вчителями шкіл: батьківські збори, відвідування шкільної бібліотеки.   Важливим завданням співробітництва вихователів і вчителів є досягнення єдності у підготовці дітей до школи, що й визначає зміст та форми  нашого співробітництва. Випускники нашого дошкільного навчального закладу  2018 року за оцінкою вчителів  мають  успішність :

 Всього випускників – 25 із них:

Оптимальний рівень – 8 - 32%     

Достатній рівень – 11 – 44% 

Середній рівень – 4 – 16%

Низький рівень – 2- 8% ( діти з особливими освітніми потребами)

        Дякую за персональний внесок  в підготовці дітей до школи  спеціалістів  та вихователів  груп .

   Таким чином, у ЗДО створені всі умови для реалізації освітніх ліній Базового компоненту дошкільної освіти та сформовані у дошкільників випускників компетенції певного виду.

 

         Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки педагогів.

        Протягом 2018-2019  навчального року в закладі  проводились різні форми методичної роботи: конкурси, методичні об єднання, тренінги, майстер-класи, консультації та інші.   Відповідно до річного плану відділу освіти  на базі нашого закладу проводилось методичне об’єднання вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів міста. Мета якого,  вдосконалення корекційно-розвивальної роботи шляхом впровадження інноваційних форм освітньої діяльності. Керівником методичного об’єднання є вихователь-методист Ярославцева М.А. За результатами анкетування робота  методичного об’єднання оцінена на оптимальному рівні.  Також  Ярославцева М.А. була учасником та отримала сертифікат  Регіональної магістральної (не) конференції для активних освітян  міні EdCamp Zhovti Vody, яка відбувалась у ЗЗСО «Дивосвіт». Це унікальна національна платформа професійного зростання освітян України, яка проходить в новому дискусійному форматі та надає можливість педагогам отримати сучасну інформацію, сприяє підвищенню престижності педагогічної професії та рівня мотивації до освітянської діяльності.

      Педагоги закладу завжди приймають участь у  конкурсах та заходах, які пропонуються Департаментом освіти і науки облдержадміністрацією.  У лютому місяці  на виконання  розпорядження  Кабінету Міністрів  України  від 13..09.18р.  №738 «Про реалізацію пров просвітницькогопроекту  «Я маю право!», з метою розповсюдження просвітницької компанії «Стоп булінгу». Практичним психологоа Зеленіною Т.О. були проведені заходи відповідної тематики, з дітьми проведені тренінгові-заняття «Стоп. Булінг!», з педагогами закладу проведений воркшоп-навчальний захід «Булінг. Як з ним боротися?». Також Зеленіна Т.О постійно розміщує на власній сторінці щоденику-блогу актуальні теми сьогодення.

    Озерна О.Є вихователь групи для  дітей з ЗПР «Сонячні промінчики» у березні 2019р  брала участь у Всеукраїнському занятті доброти для дітей старшого дошкільного віку «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» рекомендованим Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти, Благодайним фондом «Щаслива лапа». Наш заклад отримав сертефикат МОНУ про участь у просвітницько-виховному проекті, спрямований на формування у дітей гуманного та відповідального ставлення до тварин.

   Командою педагогів ІІ логопедичної групи «Капітошки» Комаровою Л.І та вчителем-логопедим Алексєєвою Н.В. було проведено тематичне заняття з нагоди Всесвітнього дня води, проведення якого започатковано Генеральною Асамблеєю ООН, з метою привернення уваги до проблеми, пов’язаних  з водним фактором у світі. Матеріали заходу висвітлені в Інтернет мережі Facebook.

     Також родина ІІ логопедичної групи «Капітошки» Костюк Вова., Костюк В.В, Костюк О.М. у березні місяці на виконання розпорядження виконавчого комітету Жовтоводської міської ради №137/01-02-19р «Про проведення міського спортивного свята  «Тато, мама, я-спортивна сімя», з метою пропаганди та популярізації здорового способу життя, родинних форм відпочинку, брала участь у спортивних родинних змаганнях на базі Спортивно-оздоровчого комплексу Жовтоводської міської ради та отримали Грамоту відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради.

     Відповідо до річного плану закладу, було проведено відкритий показ до тематичної педагогічної ради «Пошуково-дослідницька діяльність як засіб розвитку сучасного дошкільника». Вихователь І логопедичної групи Костиря Л.В та вчитель-логопед Ракульцева М.В проводили «Екологічний квест для дітей старшого дошкільного віку «У бджолину велику родину усі дружно йдемо на гостину». Цей захід сприяв розвитку емоційно-ціннісного та відповідального екологічного ставлення дітей до природнього довкілля. Результати тематичної перевірки знань дітей про обєкти і явища природи показали, що 56% дітей мають оптимальний рівень, 44% дітей достатній рівень.

      

Медичне забезпечення

    На достатньому рівні ведеться медичне обслуговування, яке здійснює сестра медична старша Ридванюк Вікторія Іванівна. Сестра медична старша в своїй роботі керується нормативно-правовими документами, що регламентують медичне обслугогвування в ЗДО. Такі як:

  • Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерство освіти і науки України від 30.08. 2005р. №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей в ДНЗ».
  •  Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016р.№234 «Про затвердження Санітарного регламенту для  ДНЗ».
  •  Наказу Міністерство освіти і науки України  та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04. 2006р.№ 298/227 «Інструкція з організації харчування дітей у ДНЗ».

   Головним завданням є дотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщенні і на території, проведення оздоровчо - профілактичної роботи  та організації харчування.

 Списковий  склад  дітей у 2018-2019 н.р.  склав - 71 чол.

Групи здоров’я склали:

-        І група - 2  дитини - 2,8%

-        ІІ група - 63 дитини -88,8%

-        ІІІ група – 6 дітей. - 8,4%

На диспансерній групі обліку – 17 дітей – 23,9%

   Захворюваність за 2018 р.  склала -98 випадків:

-        інфекційні хвороби – 1 ( 1 скарлатина)

-        дерматологічні хвороби – 1

-         глисна інвазія                  - 1

-        соматичні захворювання – 90 -ГРВІ.,    інші -6

-        травми – 0

      В ЗДО №28 «Дзвіночок» проводяться щеплення дітей згідно плану дитячої поліклініки. У 2018 р. тубіркулінодіагностики (реакція Манту) підлягало 71 дитина:

-        привито - 66 дитей - 92,9%

-        відмова батьків - 5 – 7 %

-        медичне відведення – 1-0,1%

Відмова від планових щеплень 5 дітей, що склало 7%.

      В ЗДО проводилось 2р.на рік (весна,осінь) за призначенням лікаря та згоди батьків. проти рецидивне лікування – вітамін «С», настій ехінацеї, оксолінова мазь. З  метою профілактики йодудефециту та за згодою батьків діти отримували пігулки Йодомарин-100. Фінансування цих заходів було здійснено за рахунок бюджетних коштів, а саме за програмою Радіоційне захист населення м. Жовті Води.

      На протязі року згідно циклограми проводилися  «Медико – педагогічні засідання», на яких адміністрація, педагоги  обговорювали  питання медичного обслуговування, організації  харчування, стану захворюваності дітей та шляхи її попередження та зниження по кожній віковій групі. Медична сестра постійно одстежує та доводе до відома працівників закладу щодо актуальних захворювань сьогодення. (КІР, Ботулізм). Творчою групою ЗДО виготовлені санбюлетні, пам’ятки для батьків з метою попередження та обізнаності з даної проблеми. Медичною сестрою складалися помісячно графіки захворюваності дітей по кожній віковій групі. Графіки мали порівняльний характер з попередніми місяцями.  Вихователі  групи, яка була з високими показниками захворюваності,  надавали пояснення по кожній дитини та обґрунтовували проведену роботу з батьками.   Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ЗДО.  

                 


№             Назва групи                           Списковий склад     Кількість випадків ГРВІ.           

1.      Група дітей з особливими                                      9                         8                        

            освітніми потребами «Метелики»

2.      Група для дітей з ЗПР «Сонячні промінчики»      14                      23                       

3.      І  логопедична група «Щедрий вулик»                 15                      15                         

4.      ІІ логопедична група «Капітошки»                        17                      18                        

5.      ІІІ логопедична група «Віночок»                           16                      26                        

         Всего по ЗДО                                                            71                       90                       


 

 

   Медичною сестрою, вихователями  проводились консультації  щодо зміцнення дитячого організму через оздоровлення, повноцінне харчування та  інше.

    Під особливим контролем температурний режим приміщень. В зимовий період температурний режим дотримується постійно, в періоди без опалення використовуємо обігрівачі.

  Систематично, в плановому порядку  мною та медичною сестрою контролюється санітарний стан ЗДО.

Питанню якісного харчування постійно приділяється особлива увага. Контроль за правильною організацією харчування здійснюється завідувачем ЗДО, вихователем-методистом, медичною сестрою, яка  веде документацію щодо харчування дітей, разом з завідувачем господарства та кухарем, складає , меню-розкладку, здійснює контроль за  дотримання технології приготування їжі, виходом   і якістю  готових страв, санітарним станом  харчоблоку,  дотримання правил особистої гігієни персоналом та своєчасністю проходження медоглядів працівниками харчоблоку.

    Харчування в ЗДО проводиться за двотижневим меню затвердженим начальником відділу освіти  Левіною Л.В. та начальником П’ятихатського міськрайоного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області  Прошою В.А.

    До 31.12.2018року  поставка продуктів здійснювалась  з ДОС переважно вчасна, виконувались усі замовлення закладу.  Продукти  харчування з відповідним пакетом документів, у необхідній кількості, з дотриманням умов і термінів зберігання та реалізації. Але з  01 січня 2019 року  відповідно до наказу відділу освіти від 02.01.2019 року №01/01 «Про самостійне ведення бухгалтерського обліку закладам дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти з 1 січня 2019року» мною була  організована робота ,  щодо укладанню договорів с пастачальниками продуктів харчування та вибраний  склад тендерного комітету  відповідно до наказу №03 від 02.01.2019р. « Про затвердженя складу тендерного комітету ЗДО №28» з метою організації та проведення процедур закупівель.

    Харчування дітей впродовж року  складало 68 – 91% від фізіологічної норми.

    В раціоні харчування дітей постійно молочні продукти (сир м’який, твердий, молоко, сметана ),  м’ясні продукти (м’ясо, куряча грудка, риба, печінка, оселедець), овочі та фрукти (лимон, яблука).

          Комісією за організацією харчування дітей в ЗДО здійснювався контроль.  Батьки були ознайомлені з нормативною базою, відвідали харчоблок,  на якому мали змогу спостерігати за закладкою продуктів у котел та  за технологією приготування їжі. Батькам був  запропонований комплексний обід для зняття проби на смакові якості. Була представлена  фото презентація  з питань організації харчування дітей в групах, функціональні обов’язки та взаємозв’язок помічника вихователя та вихователя  групи. У зошиті відвідування батьки залишили свої відгуки та оцінили роботу закладу на оптимальному рівні.

     Адміністрацією закладу створена папка з питань організації харчування дітей та адміністративного контролю  в дошкільному навчальному закладі.  В якій зібрано законодавчі та нормативно-правові акти з зазначеного питання, розроблений науково-методичний супровід з організації харчування дітей, розроблені функціональні обов'язки всіх категорій працюючих, причетних до організації харчування дітей. Систематично проводиться параметричний контроль за організацією процесу харчуванню дітей у вікових групах. Медичною сестрою систематизована тематична тека «Вітаміни для дитини»

    Під контролем адміністрації залишається медичне обслуговування педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу. Двічі на рік працівники проходять  медичний огляд.

      

Організація роботи з сім’ями вихованців

    Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної  батьківської позиції. Дошкільний заклад підтримує  бажання  батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці: анкетування, батьківські збори,індивідуальні  та групові консультації, участь у святах,  дні відкритих дверей, конференції. Батьки постійно мали змогу тримати на контролі НОП.  Все це сприяло створенню довірливих взаємовідносин між родинами вихованців та педагогами.

  Система роботи щодо соціального захисту дитини

   Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які визначені у основних державних документах: Конституція України, Конвенції ООН про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства» та інші.

   Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2018 року було проведено соціальне опитування сімей. Складений соціальний паспорт ЗДО №28:

Всього -71 дітей  Із них:        

  • повні родини -47
  • неповні родини – 14
  • багатодітні родини – 12
  • родини АТО – 4
  • сім’ї переселенців – 1
  • діти інваліди -5
  • неорганізовані – 0 (по мікрорайону закладу)

   Відповідальним за соціальний захист дітей  Лучко Т.Ю. розроблені відповідні напрямки роботи з дітьми із багатодітних сімей, сімей, діти яких потребують соціальної підтримки. З батьками та членами родин проведена роз'яснювальна робота, щодо права користування пільгами, проведене матеріально-побутове обстеження сімей дітей пільгового контингенту.  Протягом року сім'ям надавались консультації  керівником, відповідальним за соціальний захист дітей, практичним психологом, вихователем-методистом,  вихователями  та сестрою медичною.

         Організація роботи щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей у мікрорайоні.

       Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст.19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст.32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 року №1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», в закладі  щороку створюється   робоча  група з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленій за дошкільним навчальним закладом. Членами робочої групи складено списки дітей дошкільного віку на підставі обходу по визначеним   вулицям.    Педагогами  проведено обстеження мікрорайону на наявність 5-ти річних дітей, неохоплених дошкільною освітою, таких дітей невявлено.

      На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008 р. №1/9 –811 «Про здійснення соціально – педагогічного патронату»,  інструктивно  – методичних листів від 27.08.2000 р. № 1/9- 352, від 04.10.2007 р., № 1/9 – 583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ЗДО розроблені заходи , які включають:

-соціально−педагогічний патронат сімей, які мають дітей 5−6 річного віку, які не відвідують дошкільний заклад;

- роз’яснення нормативних документів та ознайомлення з роботою закладу щодо охоплення дітей дошкільною освітою;

- батькам  цих дітей  надані консультації .

    Система роботи закладу щодо попередження травматизму

    Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників  освітньо-виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації, формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху  та  з протипожежної безпеки.

    Адміністрацією закладу,  відповідальними особами, педагогами всіх вікових груп  проводилася робота з дітьми для формування навичок безпеки життєдіяльності. Для проведення роботи з дітьми  з питань безпеки життєдіяльності  у методичному кабінеті, групах є достатня кількість дидактичного матеріалу: демонстраційні картинки, дидактичні настільні ігри, добірки тематичної художньої літератури.  Належна робота  з профілактики нещасних випадків проводиться під час занять та у повсякденному житті. На нарадах при завідувачу та зборах трудового колективу ЗДО постійно  розглядались питання щодо попередження дитячого травматизму.

    Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та відповідального  за охорону  праці Комарової Л.І..

  В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників. Систематично видаються накази з охорони праці. Регулярно проводяться  інструктажі з техніки безпеки.

Для працівників розроблені  інструкції з охорони праці , з якими під підпис ознайомлені всі члени трудового колективу.

 

 Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО

     За 2018-2019 навчальний рік в закладі дошкільної освіти за допомогою бюджетних коштів, благодійних внесків батьків та була збагачена та зміцнена матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти.

       За бюджетні кошти  виконано ряд робіт: страхування будівлі, промивка системи опалення, вивіз сміття, дератизація, повірка кухонного обладнання, приладів обліку, повірка вогнигасників,  та інші.

     За  допомогою батьків   придбано  та поставлено на облік  у відділ освіти  матеріалів згідно актів на суму: 42 611 грн. (Водонагрівачі придбані у групу ЗПР та ІІІ лог.гр., морозильна камера, осьовий вентилятор та установка, світильники  на харчоблок, роутер, принтер, маскітна сітка на вікно – 30 шт., будівельні матеріали у зв’язку з заміною вікон на виготовлення відкосів та оплату праці майстру  за виконану роботу, оплата послуг Інтернету, канцтовари та багато іншого.

   Я вдячна батькам, які допомагають нам у проведенні ремонтних робіт у групах та  на території закладу, створюють затишок та комфорт для дітей.

 Продовжуються  роботи по  виготовленню бардюрного каменю,  по графіку проводиться чистка та заміна анодів у електроводонагрівачах, постійно оновлюється  посуд,   шпалери,  костюми,  іграшки,  дезінфікуючі та мийні засоби та інше.

Ми маємо задовільну матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою  нові завдання.

Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку.

Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку,  конструктивну критику і можливість реалізації  наших ідей. Ми сподіваємося, що представлений матеріал дозволить вам сьогодні і надалі об'єктивно оцінити  діяльність,  мою - як керівника і діяльність  всього  нашого закладу дошкільної освіти в цілому.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!

 

                                                 

 

 

 

 

 

      З В І Т

завідувача  комунальним дошкільним  навчальним  закладом

(ясла-садком) компенсуючого типу спеціального призначення

№ 28  «Дзвоник»  Безверхої Людмили Василівни перед  педагогічним  колективом  та  громадськістю за 2017-2018 навчальний рік

 

Даний звіт зроблений на підставі   НАКАЗУ  МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 178

від 23 березня 2005 р. та «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю».  

Я, керівник закладу  Безверха Людмила Василівна,  освіта вища педагогічна,  педагогічний стаж роботи 35 років, з 2001 року – очолюю колектив ЗДО №28 «Дзвоник».   

 Загальна характеристика ЗДО.

Дошкільний  навчальний заклад  (ясла-садок)  компенсуючого типу спеціального призначення № 28  «Дзвоник»  розпочав функціонування у листопаді 1961 року.  Сьогодні - це сучасний спеціалізований  заклад дошкільної освіти  основний напрямок  діяльності якого є:  корекційно-відновлювальна робота з дітьми, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку,  відповідно до їх особистісних можливостей.   пріоритетні завдання   на  2017-2018 н. р. є: 

1.    Створення сприятливих умов для збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дошкільників.

 

2.      Надання комплексної педагогічної, психофізичної, корекційно-реабілітаційної допомоги дітям, які потребують корекції розумового, психофізичного та мовленнєвого розвитку.

 

3.      Забезпечення якісного методичного супроводу реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей у сфері дошкільної освіти.

 

4.      Реалізація завдань освітньої роботи з ранньої профорієнтації дітей дошкільного віку. Створення сприятливих умов для  соціально-професійної орієнтації вихованців: підготовки їх до усвідомленого вибору життєвих стратегій, реалізації прав і можливостей шляхом  самооцінки інтересів, здібностей, нахилів, мотивацій майбутнього соціального та професійного розвитку.

 

5.      Удосконалення системи  консультативних послуг для батьків, забезпечення високого рівня активності батьківської громади в освітній політиці ДНЗ  на засадах рівності і партнерства.

        Розвивальне середовище груп  дитячого садка організоване з урахуванням інтересів та можливостей дітей, створені оптимальні умови для  їх особистісного зростання  та  відповідає  віковим особливостям.   Групові приміщення повністю забезпечені меблями  та  ігровим обладнанням, але (столи, стільчики, ліжка, подушки  та матраци – морально застаріли потребують заміни)

  Склад вихованців

       За проектною потужністю дошкільний  навчальний заклад розраховано на  54 місця для дітей  віком  від 2 років до 6(7) років, група для дітей з особливими освітніми потребами  до 7 (8) років.  

   На початок навчального року заклад  відвідувало 62 дитини.  

 Мережа  груп  у  2017-2018 навчальному році:                                                     

  укомплектовано 5 спеціалізованих вікових груп:

3 - групи  логопедичні   (різновікові) -   43  дитини;

Група для дітей з ЗПР (різновікова) – 11 дітей;

Група для дітей з особливими потребами (різновікова) -  8 дітей.

Групи комплектувалися   з лютого  по серпень та доповнювалися  на протязі року за наявності місць.

На кінець навчального року  кількість дітей зросла до 73 із них:  хлопчиків - 49, дівчаток - 24. 

Заклад працює за 5-денним режимом роботи: 5 груп – з  10,5 годин перебуванням.

 

 

 Управління персоналом    

        У ДНЗ №28  працюють досвідчені педагоги знавці своєї справи, які разом із адміністрацією закладу перебувають у постійному пошуку шляхів оновлення дошкільної освіти, налаштовані на самовдосконалення, самоосвіту, саморозвиток. Запорукою успішної роботи є позитивний психологічний мікроклімат педагогічного колективу.

Колектив ДНЗ  -  35 чоловіки,   з них - 20 педагогічних працівників, 1 медичний працівник та 14 чоловік обслуговуючого персоналу.

Педагогічний процес у ЗДО забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач, вихователь-методист, практичний психолог,  2 вчителі-дефектологи, 3 вчителі-логопеди,  музичний керівник  та  11 вихователів.

Освітній рівень педагогів:

– повна вища освіта - 11 педагогів, що становить - 55 %;

-         базова вища  - 1 педагог - 5%;

– неповна вища - 8 педагогів – 40 %;

Стаж роботи педагогічних працівників:

До 3 років – 1 педагог, що становить -5 %

від 3 – до 10 років – 2 педагоги  - 10 %

від 10 до 20 років – 7 педагогів  - 35 %

більше  20 років –  10 педагогів – 50 %

Кваліфікаційний рівень педагогів:

1 педагог – спеціаліст « вищої категорії» , він же  має звання «старший учитель», що становить - 5%;

8 педагогів - спеціалісти «першої категорії» – 45%;

2 педагоги - спеціалісти «другої категорії» – 10%;

1 педагог – спеціаліст – 5%;

1 педагог – має педагогічне звання «Вихователь-методист» - 5%

8- педагогів без категорії.

Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного  професійного зростання. В цьому навчальному році підвищили свою  кваліфікацію при  Комунальному  вищому  навчальному                                         закладі «Дніпровській академії неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради  - 4 педагога.

У поточному році   атестовано  2  педагога. За результатами атестації: Озерна О.Є.-  відповідає  займаній посаді, підтверджено звання «Вихователь – методист», Радзимінська Т.В. – відповідає  займаній посаді, підтверджено звання «Першу кваліфікаційну категорію».

Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу

ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

 Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

 • Конституція України

 • Закон України «Про освіту»

 • Закон України «Про дошкільну освіту»

 • Закон «Про мови в Україні»

 • Закон України «Про охорону дитинства» №2402-ІІІ від 26.04.2001

 •Положення про дошкільний навчальний заклад. Постанова КМУ №305 від 12.03.2003

 • Конвенція ООН про права дитини

 • Національна доктрина розвитку освіти. Указ Президента України №347/2002 від 17.04.2002

 • Положення про атестацію педагогічних кадрів України зі змінами та доповненнями. Наказ №930 від 06. 10.2010

А також, відповідно до власного Статуту,  Програми розвитку та річного плану роботи  закладу дошкільної освіти №28.

Програми, за якими будується навчально-виховний процес у ЗДО

Навчально – виховний процес організовується  на основі Базового компоненту дошкільної освіти України.

Основні комплексні програми, які забезпечують реалізацію навчально-виховного процесу інваріантної і варіативної складових та крім  основних програм  працюємо за програмами для роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби за профілями.

 

1.       «Українське дошкілля», програма розвитку дитини дошкільного віку (авт. –  Білан О. І., Возна Л. М., Максименко О.  та ін.) – чинна до кінця навчального року;

2.       Програмно-методичний комплекс «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» (авт. – Рібцун Ю. В.);

3.       Програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко» ( за заг. ред.  -  Сак Т. В.);

4.       Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю «Розвиток мовлення», методичні рекомендації (авт. - Блеч Г. О.);

5.       Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» (авт. - Скрипник Т. В. та ін.);

Окрім базової  програми у дошкільному  навчальному закладі впроваджуються парціальні програми, за якими реалізуються освітні завдання інваріантивної частини навчального плану:

 Парціальні програми розширюють та поглиблюють можливості розвитку особистості дитини та реалізують пріоритетні напрямки у діяльності дошкільного навчального  закладу.

1.       «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. – Лохвицька Л. В.);

2.       «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт. – Борщ Р. М., Самойлик Д. В.) – чинна до кінця навчального року;

3.       «Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» (авт. – Малашевська І. А., Демидова С. К.);

В рамках реалізації варіативної  складової  Базового компоненту дошкільної освіти організовано роботу шахового гуртка «Шах-логія» керівник практичний психолог Зеленіна Т.О. Який протягом навчального року  плідно  працював, відвідувало 11 дітей. Діти отримали базові знання  гри в шахи, а головне заняття позитивно вплинули на психічні процеси, що є запорукою успіхів в майбутньому.  Постійно проводиться робота з батьками по адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу.  На протязі вересня та жовтня місяця вихователі груп з відповідною періодичністю розміщують інформацію в центрах батьківського всеобучу, щодо полегшення  звикання дошкільника до умов дошкільного закладу. Також проводяться індивідуальні консультації  практичним психологом « Адаптація  дітей з особливими освітніми потребами», « Розвиток емоційної сфери особистості дитини та соціальна адаптація» та інші.

 

       Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні програми та методики.  Необхідно відмітити, що на даному етапі  маючи  авторські напрацювання  за ініціативою  адміністрації  педагоги активно висвітлюють кращий передовий досвід на шпальтах фахових  видань.

      Ми створили  та систематично поповнюємо тематичну теку «Ми друкуємось», новми методичними розробками, тематичними заняттями, авторськими посібниками наших педагогів. На сьогодні ми нараховуємо більше 17  статей спеціалістів закладу. Педагоги друкуються у видавництві Шкільний світ м. Київа, видавництві «Основа» м. Харків.

    В ЗДО на чолі з адміністрацією працюють педагоги, які мислять по-новому, рухаються в ногу з часом і тому в мережі Інтернет створені персональні щоденники-блоги та веб-сайти - 70%.

 

       Моніторинг стану засвоєння програмових вимог  дітьми у всіх вікових групах є головним показником роботи педагогів та усього колективу у цілому.

Як результат успішність наших випускників спеціалізованих груп :

 

Рік

Кільк.груп

Кільк.дітей зарахованих

Кільк. дітей випущен.в школу

Ефективність

Повністю

виправл.

Значне

покращ.

Без

Покращень

осіб

%

осіб

%

осіб

%

                     

 

                                Звіт вчителів - логопедів  1,2,3 - логопедичних груп

1

2018

3

40

22

19

86,3

3

13,6

-

-

                                                    27  дітей  продовжують виховання та навчання в ЗДО

                                    Звіт вчителя-дефектолога   групи дітей ЗПР

2.

2018

1

12

4

-

-

4

33,3

-

-

                               8 дітей продовжують виховання та навчання в ЗДО

                          Звіт вчителя-дефектолога   групи дітей з особливими потребами

 

2.

2018

1

8

3

-

-

2

25

1 –дитина аутист.

12

   Примітка: 1 дитина аутист. З 04.06.2017р не відвідува ЗДО за рекомендацією лікаря психоневролога.                                                      

 

 5  дітей продовжують виховання та навчання в ЗДО

 

 

Результати засвоєння програмових вимог:

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування:    В-20        С- 24      Н- 9     

Логіко-математичний розвиток:                                              В-21          С- 24       Н- 10     

Рідна природа:                                                                           В-24          С-19        Н – 12

Художньо-продуктивна діяльність:                                        В-28           С- 19      Н-8

Здоровя та фізичний розвиток:                                                В-22           С- 20      Н-13

 

      Практичним психологом  Зеленіною Т.О.  організовано  вивчення готовності дітей до шкільного навчання, вважаємо  цю роботу надзвичайно важливою. У квітні 2018 року було обстежено 27 дітей. Встановлено  рівень шкільної готовності за напрямками:

 

Мотиваційна готовність:                               Оптимальний- 14- 51,8%  Достатній  -13 – 48,2%, Низький – 0

Розвиток  психофізіологічних функцій :    О - 15 – 55,6%,                     Д – 11 – 40,7%,             Н – 0

Розвиток пізнавальної активності:              О – 15 – 55,6%,                    Д – 12 -44,4% ,               Н - 0

    Велика увага у роботі закладу приділялася  наступності дошкільної  та початкової освіти. Тісно  та

плідно  співпрацюємо з ЗНЗ  №5 (директор Третяк В.М.) та спеціалізованою школою (директор Лукашова Н.Ю.)  Підвищуючи рівень мотиваційної готовності дітей до навчання в школі, вихователі знайомили дітей – випускників  з правилами поведінки учнів, читали літературні твори, проводили бесіди про школу, ходили на екскурсії до школи. Провели спільні заходи з учнями та вчителями шкіл: батьківські збори, відвідування шкільної бібліотеки .  Вдячні педагогам шкіл за плідну співпрацю. Важливим завданням співробітництва вихователів і вчителів є досягнення єдності у підготовці дітей до школи, що й визначає зміст та форми  нашого співробітництва. Випускники нашого дошкільного навчального закладу  2017 року за оцінкою вчителів  мають  успішність :

 Всього випускників – 19 із них:

Оптимальний рівень – 1 - 5%      Достатній рівень – 15 – 79%  Середній рівень – 2 – 11%

                                                         Низький рівень – 0.

Дякую за персональний внесок  в підготовці дітей до школи  спеціалістів  та вихователів  груп .

Таким чином, у ДНЗ створені всі умови для всебічного розвитку дошкільнят.

 

         Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки педагогів.

        Протягом 2017-2018  навчального року в закладі  проводились різні форми методичної роботи: конкурси, методичні об єднання, тренінги, майстер-класи, консультації та інші.

    У січні місяці  на виконання наказу відділу освіти від 15.12.2017 року № 412 , згідно плану роботи відділу освіти на 2017-2018 навчальний рік, з метою вивчення рівня сформованості соціальної компетентності дітей старшого дошкільного віку було проведено  моніторингове дослідження «Формування соціальної компетентності дітей старшого дошкільного віку». У моніторингу брала участь  І логопедичної групи «Щедрий вулик». Моніторингове дослідження проводилось згідно розробленої програми, яка включила в себе вивчення рівня сформованості соціальної компетентності дітей старшого дошкільного віку, анкетування батьків, аналізу методичного забезпечення освітнього процесу в закладі. Соціологічна складова  дослідження дітей старшого дошкільного віку склала 11 дітей. Результати моніторингу показали, що 84% дітей мають високий рівень соціальної компетентності, 16% дітей мають достатній рівень. Аналіз анкетування батьків показало, що більшість сімей  усвідомлюють та надають важливу роль соціалізації у вихованні своїх дітей. Методичного забезпечення освітнього процесу з питань соціалізації дошкільників оцінувався за 5-бальною шкалою. Ми отримали 4,9. балів.

      З розвитком інтернет-комунікацій широке поширення набуло віртуальне інтернет-спілкування, однією із таких формою є вебінар. Адміністрація закладу брала участь у тематичному вебінарі  «Практичний психолог ДНЗ і батьки: тонкощі взаємодії» та «Лікарняні 2017».  Також адміністрація закладу  та практичний психолог пройшли навчання та брали участь у тренінгу «Усвідомлене батьківство як умова повноцінного розвитку дитини» який проходив у методичному кабінеті  відділу освіти.

         Вихователем-методистом Ярославцевою М.А та корекційними педагогами закладу були проведенні засідання консультативного та практичного характеру з піднятої теми педагогам міста. Спеціалісти ДНЗ ділилися своїм досвідом з колегами  міста, щодо організації та системи роботи в логопедичних та спеціалізованих групах. За результатами анкетування робота проблемного методичного об’єднання оцінена на оптимальному рівні.

      Адміністрація закладу в рамках співпраці з Жовтоводським педагогічним коледжом» проводили круглий стіл «гранування». На базі коледжу відбулася зустріч студентів де була висвітлена тема пристижності професії вихователя.      

     У педагогічного колективу закладу налагоджена тісна співпраця з міською Дитячою бібліотекою ДП «Схід ГЗК». Діти відвідують тематичні заходи календарно-обрядового спрямування. Такі заходи виховують у дітей національно-патріотичну свідомість, соціальну та пізнавальну активність, виховують почуття громадянської гідності.  Дошкільники отримують позитивні емоції, формують мотивацію до відвідування бібліотеки.

      Відповідно до плану відділу освіти у цьому навчальному році  був організований та проведений  методичний  марафон      «Рання профорієнтація дітей дошкільного віку як складова процесу соціалізації».  Вихователь ІІІ логопедичної групи Радзимінська Т.В для вихователів міста провела заняття з дітьми «Всі професії ми знаєм та їх працю поважаємо». Вихователь створила сприятливі умови для соціально-професійної орієнтації вихованців групи. За результатами анкетування робота педагогічного колективу щодо організації методичного марафону була оцінена на оптимальному рівні. Результати  обстеження дітей з проблеми «Рання профорієнтація дошкільників-завдання сучасної педагогіки» показали, що 75% дітей старшого дошкільного віку  закладені основи для формування трудового досвіду, діти зацікавлені до трудової діяльності дорослих. У  25% дітей формуються навички та уміння щодо трудової діяльності.

  Медичне забезпечення

    На достатньому рівні ведеться медичне обслуговування, яке здійснює сестра медична старша Ридванюк Вікторія Іванівна. Головним завданням є дотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщенні і на території, проведення оздоровчо - профілактичної роботи  та організації харчування.

 Списковий  склад  дітей  на початок  2017-2018  навчального року  склав - 62 чол.

Групи здоров’я склали:

-           І група - 1  дитина - 1,6%

-           ІІ група - 56 дітей. -90,3%

-           ІІІ група – 5 дітей. - 8,1%

На диспансерній групі обліку – 16 дітей – 25,8%

   Захворюваність за 2017 р.  склала -104 випадки:

-           інфекційні хвороби - 3 ( 1 скарлатина, 2 вітряна віспа)

-           дерматологічні хвороби – 0

-           глисна інвазія                  - 6

-           соматичні захворювання – 86  -ГРВІ.,    інші -8

-           травми – 1 (домашня)

      В ЗДО №28 «Дзвоник» проводяться щеплення дітей згідно плану дитячої поліклініки. У 2017 р. тубіркулінодіагностики (реакція Манту) підлягало 62 дітей:

-           привито - 39 дитей - 62,9% (Відсутність вакцини)

-           відмова батьків - 4 – 6,1%

-           медичне відведення – 0

Відмова від планових щеплень 4 дітей, що склало 6,1%.

      В ЗДО проводиться 2р.на рік (весна,осінь) за призначенням лікаря проти рецидивне лікування – вітамін «С», настій ехінацеї, оксолінова мазь.

      На протязі року згідно циклограми проводилися  «Медико – педагогічні засідання», на яких адміністрація, педагоги  обговорювали  питання медичного обслуговування, організації  харчування, стану захворюваності дітей та шляхи її попередження та зниження по кожній віковій групі. Медичною сестрою складалися помісячно графіки захворюваності дітей по кожній віковій групі. Графіки мали порівняльний характер з попередніми місяцями.  Вихователі  групи, яка була з високими показниками захворюваності,  надавали пояснення по кожній дитини та обґрунтовували проведену роботу з батьками.   Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ЗДО.  

                 

№               Назва групи                                         Списковий склад                Кількість випадків      

1.         Група дітей з особливими                                    8                                  11                   

            освітніми потребами «Метелики»

2.         Група для дітей з ЗПР «Сонячні промінчики»   11                                  18                   

3.         І  логопедична група «Щедрий вулик»              15                                  14                     

4.         ІІ логопедична група «Капітошки»                     14                                 22                    

5.         ІІІ логопедична група «Віночок»                        14                                 21                    

            Всего по ДНЗ                                                         62                                         86                    

 

   Медичною сестрою, вихователями  проводились консультації  щодо зміцнення дитячого організму через оздоровлення, повноцінне харчування та  інше.

    Під особливим контролем температурний режим приміщень. В зимовий період температурний режим дотримується постійно, в періоди без опалення використовуємо обігрівачі.

Систематично, в плановому порядку  мною медичною сестрою контролюється санітарний стан ЗДО.

Питанню якісного харчування постійно приділяється особлива увага. Контроль за правильною організацією харчування здійснюється завідувачем ЗДО, вихователем-методистом, медичною сестрою, яка  веде документацію щодо харчування дітей, разом з завідувачем господарства та кухарем, складає , меню-розкладку, здійснює контроль за  дотримання технології приготування їжі, виходом   і якістю  готових страв, санітарним станом  харчоблоку,  дотримання правил особистої гігієни персоналом та своєчасністю проходження медоглядів працівниками харчоблоку.

    Харчування в ЗДО проводиться за двотижневим меню  затвердженим начальником відділу освіти  Левіною Л.В. та виконувачем  обов’язків  Держпродспоживслужби  Прошою В.А.  Поставка продуктів з ДОС переважно вчасна, виконувались усі замовлення закладу.  Продукти  харчування з відповідним пакетом документів, у необхідній кількості, з дотриманням умов і термінів зберігання та реалізації

    Харчування дітей впродовж року  складало 69 – 88% від фізіологічної норми.

    В раціоні харчування дітей постійно молочні продукти (сир м’який, твердий, молоко, сметана ),  м’ясні продукти (м’ясо, куряча грудка, риба, печінка, оселедець), овочі та фрукти (лимон, яблука).

     З 3 по 6 квітня наш заклад був перевірений Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. За результатами перевірки складений акт проведення планового заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами №590/19-18 від 06 квітня 2018 року.

     Комісією за організацією харчування дітей в ЗДО здійснювався контроль.  Батьки були ознайомлені з нормативною базою, відвідали харчоблок,  на якому мали змогу спостерігати за закладкою продуктів у котел та  за технологією приготування їжі. Батькам був  запропонований комплексний обід для зняття проби на смакові якості. Була представлена  фото презентація  з питань організації харчування дітей в групах, функціональні обов’язки та взаємозв’язок помічника вихователя та вихователя  групи. У зошиті відвідування батьки залишили свої відгуки та оцінили роботу закладу на оптимальному рівні.

     Адміністрацією закладу створена папка з питань організації харчування дітей та адміністративного контролю  в дошкільному навчальному закладі.  В якій зібрано законодавчі та нормативно-правові акти з зазначеного питання, розроблений науково-методичний супровід з організації харчування дітей, розроблені функціональні обов'язки всіх категорій працюючих, причетних до організації харчування дітей. Систематично проводиться параметричний контроль за організацією процесу харчуванню дітей у вікових групах. Медичною сестрою систематизована тематична тека «Вітаміни для дитини»

    Під контролем адміністрації залишається   медичне обслуговування педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу. Двічі на рік працівники проходять  медичний огляд, проводиться обстеження в баклабораторії.

       Організація роботи з сім’ями вихованців

    Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної  батьківської позиції. Дошкільний заклад підтримує  бажання  батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці: анкетування, батьківські збори,індивідуальні  та групові консультації, участь у святах,  дні відкритих дверей, конференції. Батьки постійно мали змогу тримати на контролі НВП.  Все це сприяло створенню довірливих взаємовідносин між родинами вихованців та педагогами.

  Система роботи щодо соціального захисту дитини

Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які визначені у основних державних документах: Конституція України, Конвенції ООН про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства» та інші.

Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2017 року було проведено соціальне опитування сімей. Складений соціальний паспорт ЗДО №28:

Всього -62 дітей

Із них:   повні родини -50

              неповні родини – 12 (виховує одна мати)

             багатодітні родини – 8

             родини АТО – 4

             сім’ї переселенців – 1

             діти інваліди -5

            неорганізовані – 0 (по мікрорайону закладу)

 

 Громадським інспектором Лучко Т.Ю. розроблені відповідні напрямки роботи з дітьми із багатодітних сімей, сімей, діти яких потребують соціальної підтримки. З батьками та членами родин проведена роз'яснювальна робота, щодо права користування пільгами, проведене матеріально-побутове обстеження сімей дітей пільгового контингенту.  Протягом року сім'ям надавались консультації  керівником, громадським інспектором, практичним психологом, вихователем-методистом,  вихователями  та сестрою медичною.

         Організація роботи щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей у мікрорайоні.

Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст.19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст.32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 року №1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», в закладі  щороку створюється   робоча  група з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленій за дошкільним навчальним закладом. Членами робочої групи складено списки дітей дошкільного віку на підставі обходу по визначеним   вулицям.    Педагогами  проведено обстеження мікрорайону на наявність 5-ти річних дітей, неохоплених дошкільною освітою, на початок навчального року  виявлено  2 дитини.

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008 р. №1/9 –811 «Про здійснення соціально – педагогічного патронату»,  інструктивно  – методичних листів від 27.08.2000 р. № 1/9- 352, від 04.10.2007 р., № 1/9 – 583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ЗДО розроблені заходи , які включають:

-соціально−педагогічний патронат сімей, які мають дітей 5−6 річного віку, які не відвідують дошкільний заклад;

- роз’яснення нормативних документів та ознайомлення з роботою закладу щодо охоплення дітей дошкільною освітою;

- батькам  цих дітей  надані консультації .

 Система роботи закладу щодо попередження травматизму

Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників навчально – виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації, формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху  та  з протипожежної безпеки.

Адміністрацією закладу,  відповідальними особами, педагогами всіх вікових груп  проводилася робота з дітьми для формування навичок безпеки життєдіяльності. Для проведення роботи з дітьми  з питань безпеки життєдіяльності  у методичному кабінеті, групах є достатня кількість дидактичного матеріалу: демонстраційні картинки, дидактичні настільні ігри, добірки тематичної художньої літератури.  Належна робота  з профілактики нещасних випадків проводиться під час занять та у повсякденному житті. На нарадах при завідувачу та зборах трудового колективу ЗДО постійно  розглядались питання щодо попередження дитячого травматизму.

Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та інспектора з охорони праці Комарової Л.І..

  В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників. Систематично видаються накази з охорони праці. Регулярно проводяться  інструктажі з техніки безпеки.

Для працівників розроблені  інструкції з охорони праці , з якими під підпис ознайомлені всі члени трудового колективу.

   Проведення роботи по зверненню громадян.

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348, в дошкільному навчальному закладі № 28  заведений  журнал  обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

За вересень – травень  2017-2018  навчального року кількість усних звернень склала 42,  із них 39 з метою оформлення дітей у дошкільний заклад і 3 щодо працевлаштування. За ініціативи завідувача на особистому прийомі було 2  батьків, які мали питання щодо організації НВП.  Порушені питання розглянуті, надані відповіді . Письмові звернення відсутні.

 Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ЗДО

За 2017-2018 навчальний рік в закладі дошкільної освіти за допомогою бюджетних коштів, благодійних внесків батьків та спонсорської допомоги була збагачена та зміцнена матеріально-технічна база  закладу

дошкільної освіти.

Замінено 74 вікна на металопластикові.   За що ми вдячні  депутату Жовтоводської міської ради Зінченко Н.В. , яка приклала багато зусиль по виконанню цієї роботи.

       За бюджетні кошти  виконано ряд робіт: страхування будівлі, вивіз сміття, дератизація, повірка кухонного обладнання, приладів обліку,  навчання відповідальних осіб (електрогосподарство, теплозабезпечення) та інші.

     За  допомогою батьків   придбано  та поставлено на облік  у відділ освіти  матеріалів згідно актів

35,529 грн. (велика частина коштів пішла на закупівлю будівельних матеріалів для виготовлення відкосів як з середини так і з вулиці, робота продовжується), придбаний та установлений осьовий вентилятор на харчоблок, придбані столи (група ЗПР), щомісяця оплата за послуги інтернету, канцтовари та інше.

Я вдячна батькам, які допомагають нам у проведенні ремонтних робіт у групах та  на території закладу, створюють затишок та комфорт для дітей.  

Ми маємо задовільну матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою досить нові завдання.

Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку.

Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку,  конструктивну критику і можливість реалізації  наших ідей. Ми сподіваємося, що представлений матеріал дозволить вам сьогодні і надалі об'єктивно оцінити  діяльність,  мою - як керівника і діяльність  всього  нашого дошкільного навчального закладу в цілому.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!                                                                                 З В І Т

завідувача  комунальним дошкільним  навчальним  закладом

(ясла-садок) компенсуючого типу спеціального призначення

№ 28  «Дзвоник» 

Безверхої Людмили Василівни перед  педагогічним  колективом  та  громадськістю

за 2016-2017 навчальний рік

 

Даний звіт зроблений на підставі   НАКАЗУ  МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ № 178

від 23 березня 2005 р. та «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю».  

Я, керівник закладу  Безверха Людмила Василівна,  освіта вища педагогічна,  педагогічний стаж роботи 34 роки, з 2001 року – очолюю колектив ДНЗ №28 «Дзвоник».  

 Загальна характеристика ДНЗ.

Дошкільний  навчальний заклад  (ясла-садок)  компенсуючого типу спеціального призначення № 28  «Дзвоник»  розпочав функціонування у 1961 році.  Сьогодні - це сучасний спеціалізований  заклад освіти  основний напрямок  діяльності якого є:  корекційно-відновлювальна робота з дітьми, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку,  відповідно до їх особистісних можливостей.   пріоритетні завдання   на  2016-2017 н. р. є: 

•              забезпечення всебічного розвитку дітей, створення сприятливих умов для збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дошкільників;

 

•           надання комплексної педагогічної, психологічної, корекційно-ребілітаційної допомоги дітям, які потребують корекції розумового, психофізичного та мовленнєвого розвитку;

 

•           реалізація завдань соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку,  формування основ економічного мислення, споживчої культури як важливих чинників соціалізації особистості;

 

•           формування патріотизму, сучасної національної ідентичності та національної гідності як складових гармонійної, соціально активної, духовно багатої особистості;

 

•           підвищення теоретичного  рівня і фахової підготовки педагогічних працівників, рівня їх інформаційної компетентності та комп’ютерної грамотності, вміння використовувати інформаційно-комунікаційні технології  у роботі з дітьми, педагогами та батьками;

 

•   удосконалення системи моніторингу у дошкільному закладі, підвищення якості надання освітніх послуг,  проведення  інноваційної діяльності; 

 

.   удосконалення системи  консультативних послуг для батьків, забезпечення високого рівня активності батьківської громади в освітній політиці ДНЗ  на засадах  рівності  і  партнерства;

 

        Розвивальне середовище груп  дитячого садка організовано з урахуванням інтересів та можливостей дітей, створені оптимальні умови для  їх особистісного зростання  та  відповідає  віковим особливостям.   Групові приміщення повністю забезпечені меблями  та  ігровим обладнанням, але (столи, ліжка, подушки – морально застаріли потребують заміни)

  Склад вихованців

      У цьому році  група для дітей раннього віку була перепрофільована у 3 логопедичну групу. 

Тепер  за проектною потужністю дошкільний  навчальний заклад розраховано на  54 місця для дітей  віком  від 2 років до 6(7) років, група для дітей з особливими потребами  до 7 (8) років.  

   Заклад  відвідувало 66  дітей,  хлопчиків - 42, дівчаток - 24.   Групи комплектувалися   з лютого  по серпень та доповнювалися  на протязі року за наявності місць.

Мережа  груп  у  2016-2017 навчальному році:

  укомплектовано 5 спеціалізованих вікових груп:

3 - групи  логопедичні   (різновікові) -   44  дитини;

Група для дітей з ЗПР (різновікова) – 13 дітей;

Група для дітей з особливими потребами (різновікова) -  9 дітей.

Заклад працює за 5-денним режимом роботи: 5 груп – з  10,5 годин перебуванням.

 Управління персоналом    

        У ДНЗ №28  працюють досвідчені педагоги знавці своєї справи, які разом із адміністрацією закладу перебувають у постійному пошуку шляхів оновлення дошкільної освіти, налаштовані на самовдосконалення, самоосвіту, саморозвиток. Запорукою успішної роботи є позитивний психологічний мікроклімат педагогічного колективу.

Колектив ДНЗ  -  34 чоловіки,   з них - 20 педагогічних працівників, 1 медичний працівник та 13 чоловік обслуговуючого персоналу.

Педагогічний процес у ДНЗ забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач, вихователь-методист, практичний психолог,  2 вчителі-дефектологи, 3 вчителі-логопеди,  музичний керівник  та  11 вихователів.

Освітній рівень педагогів:

– повна вища освіта - 11 педагогів, що становить - 55 %;

-         базова вища  - 1 педагог - 5%;

– неповна вища - 8 педагогів – 40 %;

Стаж роботи педагогічних працівників:

До 3 років – 1 педагог, що становить -5%

від 3 – до 10 років – 2 педагоги  - 10%

від 10 до 20 років – 8 педагогів  - 40 %

більше  20 років –  9 педагогів - 45%

Кваліфікаційний рівень педагогів:

1 педагог – спеціаліст « вищої категорії» , він же  має звання «старший учитель», що становить - 5%;

8 педагогів - спеціалісти «першої категорії» – 45%;

2 педагоги - спеціалісти «другої категорії» – 10%;

1 педагог – спеціаліст – 5%;

1 педагог – має педагогічне звання «Вихователь-методист» - 5%

8- педагогів без категорії.

Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного  професійного зростання. В цьому навчальному році підвищили свою  кваліфікацію при інституті  післядипломної  педагогічної освіти - 2 педагога.

У поточному році   атестовано  5  педагогів, в тому  числі і  я, як керівник  закладу, на комісії під головуванням начальника відділу освіти Левіної Л.В.,  успішно  захистила Програму розвитку закладу на 2013-2017 роки.  За результатами атестації:  Безверха Л.В. , Комарова Л.І. – відповідають  займаній посаді, Філіппова Т.В.- присвоєно «Спеціаліст другої категорії» ; Алєксєєва Н.В., Бажутова М.О.- присвоєно «Спеціаліст першої категорії».

 Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ДНЗ відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

 Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

• Конституція України •

Закон України «Про освіту»

• Закон України «Про дошкільну освіту»

• Закон «Про мови в Україні»

• Закон України «Про охорону дитинства» №2402-ІІІ від 26.04.2001 •Положення про дошкільний навчальний заклад. Постанова КМУ №305 від 12.03.2003

• Конвенція ООН про права дитини

• Національна доктрина розвитку освіти. Указ Президента України №347/2002 від 17.04.2002

• Положення про атестацію педагогічних кадрів України зі змінами та доповненнями. Наказ №930 від 06. 10.2010

А також, відповідно до власного Статуту,  Програми розвитку та річного плану роботи дошкільного навчального закладу №28.

Програми, за якими будується навчально-виховний процес у ДНЗ

Навчально – виховний процес організовується  на основі Базового компоненту дошкільної освіти України.

Основні комплексні програми, які забезпечують реалізацію навчально-виховного процесу інваріантної і варіативної складових та крім  основних програм  працюємо за програмами для роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби за профілями.

 

1.       «Українське дошкілля», програма розвитку дитини дошкільного віку (авт. –  Білан О. І., Возна Л. М., Максименко О.  та ін.) – чинна до кінця навчального року;

2.       Програмно-методичний комплекс «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» (авт. – Рібцун Ю. В.);

3.       Програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко» ( за заг. ред.  -  Сак Т. В.);

4.       Програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю «Розвиток мовлення», методичні рекомендації (авт. - Блеч Г. О.);

5.       Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» (авт. - Скрипник Т. В. та ін.);

Окрім базової  програми у дошкільному  навчальному закладі впроваджуються парціальні програми, за якими реалізуються освітні завдання інваріантивної частини навчального плану:

 Парціальні програми розширюють та поглиблюють можливості розвитку особистості дитини та реалізують пріоритетні напрямки у діяльності дошкільного навчального  закладу.

1.       «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. – Лохвицька Л. В.);

2.       «Радість творчості», програма художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку (авт. – Борщ Р. М., Самойлик Д. В.) – чинна до кінця навчального року;

3.       «Веселкова музикотерапія: оздоровчо-освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» (авт. – Малашевська І. А., Демидова С. К.);

В рамках реалізації варіативної  складової  Базового компоненту дошкільної освіти організовано роботу шахового гуртка «Шах-логія» керівник практичний психолог Зеленіна Т.О. Який протягом навчального року  плідно  працював, відвідувало 10 дітей. Діти отримали базові знання  гри в шахи, а головне заняття позитивно вплинули на психічні процеси, що є запорукою успіхів в майбутньому.  

       Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебувають у постійному творчому пошуку, експериментують та впроваджують сучасні перспективні програми та методики.  Необхідно відмітити, що на даному етапі  маючи  авторські напрацювання  за ініціативою  адміністрації  педагоги активно висвітлюють кращий передовий досвід на шпальтах фахових  видань.

 Ми створили тематичну теку «Ми друкуємось», яка нараховує 7 статей спеціалістів закладу, є статті  подані до друку  на видання яких ми чекаємо.

 В ДНЗ на чолі з адміністрацією працюють педагоги, які мислять по-новому, рухаються в ногу з часом і тому в мережі Інтернет створені персональні щоденники-блоги та веб-сайти - 50%.

 

Моніторинг стану засвоєння програмових вимог  дітьми у всіх вікових групах є головним показником роботи педагогів та усього колективу у цілому.

Як результат успішність наших випускників спеціалізованих груп :

 

Рік

Кільк.груп

Кільк.дітей зарахованих

Кільк. дітей випущен.в школу

Ефективність

Повністю

виправл.

Значне

покращ.

Без

Покращень

осіб

%

осіб

%

осіб

%

                     

 

Звіт вчителів - логопедів  1,2,3 - логопедичних груп

1

2017

3

43

13

11

85

2

15

-

-

                                                    30  дітей  продовжують виховання та навчання в ДНЗ

Звіт вчителя-дефектолога   групи дітей ЗПР

2.

2017

1

13

6

1

16

5

84

-

-

                               7 дітей продовжують виховання та навчання в ДНЗ

Звіт вчителя-дефектолога   групи дітей з особливими потребами

 

2.

2017

1

9

5

4- спец.

школа

80

1

Інтернат

З вадами

Слуху

20

-

-

                                                            4  дітей продовжують виховання та навчання в ДНЗ

 

 

Результати засвоєння програмових вимог:

Мовленнєве спілкування:     В-13          С- 26       Н- 14     ( 3 – логос. Гр.,  ЗПР )

Математичні уявлення:         В-11          С- 29       Н- 15    ( 3 – логос. Гр.,  ЗПР )

Вчимося читати:                     В-2            С-6          Н- 5       ( гр.ЗПР)

Рідна природа:                        В-12          С-35       Н – 10    ( 3 – логос. Гр.,  ЗПР )

 

Практичним психологом  Зеленіною Т.О.  організовано  вивчення готовності дітей до шкільного навчання, вважаємо  цю роботу надзвичайно важливою. У квітні 2016 року було обстежено 19 дітей. Встановлено  рівень шкільної готовності за напрямками:

Мотиваційна готовність:                               Оптимальний- 13- 68,4%  Достатній  -6 – 31,6%, Низький – 0

Розвиток  психофізіологічних функцій :     О - 9 – 47,3%,                     Д – 10 – 52,7%,             Н – 0

Розвиток пізнавальної активності:              О – 12 – 63,2%,                    Д – 7 -36,8% ,               Н - 0

 

 

Велика увага у роботі закладу приділялася  наступності дошкільної  та початкової освіти. Тісно  та

плідно  співпрацюємо з ЗНЗ  №5 (директор Третяк В.М.) та спеціалізованою школою (директор Лукашова Н.Ю.)  Підвищуючи рівень мотиваційної готовності дітей до навчання в школі, вихователі знайомили дітей – випускників  з правилами поведінки учнів, читали літературні твори, проводили бесіди про школу, ходили на екскурсії до школи. Провели спільні заходи з учнями та вчителями шкіл: батьківські збори, відвідування шкільної бібліотеки .  Вдячні педагогам шкіл за плідну співпрацю. Важливим завданням співробітництва вихователів і вчителів є досягнення єдності у підготовці дітей до школи, що й визначає зміст та форми  нашого співробітництва. Випускники нашого дошкільного навчального закладу  2016 року за оцінкою вчителів  мають  успішність :

 Всього випускників – 20 із них:

Оптимальний рівень – 9 -45%      Достатній рівень – 7 – 35%  Середній рівень – 3 – 15%

                                                         Низький рівень – 1 – 5 % ( низька відвідуваність ДНЗ)

Дякую за персональний внесок  в підготовці дітей до школи  спеціалістів  та вихователів  груп .

Таким чином, у ДНЗ створені всі умови для всебічного розвитку дошкільнят.

 

         Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки педагогів.

        Протягом 2016-2017  навчального року в закладі  проводились різні форми методичної роботи: конкурси, методичні об єднання, тренінги, майстер-класи, консультації та інші.

     У листопаді місяці був проведений міський етап обласного конкурсу «Кращий методичний кабінет дошкільного навчального закладу», з метою підвищення фахового, наукового  рівня педагогічних працівників дошкільних установ, виявлення та поширення сучасних технологій, піднесення ролі методичного кабінету, як організаційного центру методичної роботи з педагогічними кадрами. За результатами міського етапу  конкурсу, методичний кабінет дошкільного навчального закладу був нагороджений грамотою відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради за зайняте ІІ місце.

 Також  у жовтні-листопаді місяці відділом освіти був проведений обласний конкурс на кращій освітянський блог.  Свій  індивідуальний блог  гідно представила  вихователь І логопедичної групи «Щедрий вулик» Зінченко Т.П., відзначена грамотою за участь у конкурсі.

      З розвитком інтернет-комунікацій широке поширення набуло віртуальне інтернет-спілкування, однією із таких формою є вебінар. Адміністрація закладу та корекційні педагоги брали участь у тематичному вебінарі  «Організація інклюзивної освіти», який проводився зарубіжними педагогами.   

           Відповідно до річного  плану  відділу освіти   протягом навчального року на базі дошкільного закладу діяло проблемне методичне об’єднання «Формування мовленнєвої компетентності дитини дошкільного віку шляхом використання методів інтерактивної взаємодії». Вихователем-методистом Ярославцевою М.А та корекційними педагогами закладу були проведенні засідання консультативного та практичного характеру з піднятої теми педагогам міста. Спеціалісти ДНЗ ділилися своїм досвідом з колегами  міста, щодо організації та системи роботи в логопедичних та спеціалізованих групах. За результатами анкетування робота проблемного методичного об’єднання оцінена на оптимальному рівні.

      Адміністрація закладу в рамках співпраці з спеціалізованою школою проводили круглий стіл «гранування». Педагоги групи дітей з особливими освітніми потребами «Метелики» презентували освітні педагогічні технології та осередки навчальної - виховної роботи, які сприяють соціалізації та подальшому навчанню у спеціалізованій школі для дітей з вадами розумового розвитку а вчителі школи презентували педагогам дошкільного закладу та батькам групи  дітей з особливими освітніми потребами «Метелики» систему НВП у спеціальній школі «Від обмежень до можливостей».

    У педагогічного колективу закладу налагоджена тісна співпраця з міською Дитячою бібліотекою ДП «Схід ГЗК». Діти відвідують тематичні заходи календарно-обрядового спрямування. Такі заходи виховують у дітей національно-патріотичну свідомість, соціальну та пізнавальну активність, виховують почуття громадянської гідності.  Дошкільники отримують позитивні емоції, формують мотивацію до відвідування бібліотеки.

      Відповідно до плану відділу освіти у цьому навчальному році  був організований та проведений  методичний  марафон      «Основи економічних знань та формування фінансової грамотності дитини дошкільного віку».  Командою вихователів ІІ логопедичної групи на рівні міста був презентований ігровий сучасний «Лепбук» для роботи з дітьми щодо виховання економічних навиків. Також вчитель-логопед Алексєєва Н.В для вихователів міста провела заняття з дітьми «Пригоди гнома Економа». За результатами анкетування робота педагогічного колективу щодо організації методичного марафону була оцінена на оптимальному рівні.

      До педагогічної ради «Формування первинного економічного досвіду дошкільників» були проведенні вчителем – логопедом ІІ логопедичної групи «Капітошки » Алексєєвою Н.В. заняття з розвитку мовлення + логопедія «Подорож країною економіки» та вихователем Комаровою Л. І.  заняття по ознайомленню з навколишнім «Економіка для малят». Діти  в ігровій формі відпрацьовували елементарну економічну діяльність, розвивали власні  морально-економічні якості, збагачували первинний економічний досвід.  Результати  обстеження дітей з проблеми «Основи економічної культури» показали, що 65% дітей усвідомлюють правила економічної діяльності. У  35% дітей формуються навички та уміння щодо економічної компетентності.

  Медичне забезпечення

 На достатньому рівні ведеться медичне обслуговування, яке здійснює сестра медична старша Ридванюк Вікторія Іванівна. Головним завданням є дотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщенні і на території, проведення оздоровчо - профілактичної роботи  та організації харчування.

 Списковий  склад  дітей у 2016-2017 н.р.  склав - 66  чол.

Групи здоров’я склали:

-           І група - 3  чол. - 4,5%

-           ІІ група - 55 чол. -82,1%

-           ІІІ група – 9 чол. - 13,4%

На диспансерній групі обліку – 25 дитини – 37,3%

   Захворюваність за 2016 р.  склала -116 випадки:

-           інфекційні хвороби - 1 ( скарлатина)

-           дерматологічні хвороби - 0

-           соматичні захворювання - 113 (ГРВІ, ангіна, грипп)

-           травми – 2 (домашня)

      В ДНЗ №28 «Дзвоник» проводяться щеплення дітей згідно плану дитячої поліклініки. У 2016 р. тубіркулінодіагностики (реакція Манту) підлягало 66 дітей:

-           привито - 61 дитина - 92,4%

-           відмова батьків - 4 – 6,1%

-           медичне відведення – 1 – 1,5%

Відмова від планових щеплень 5 дітей, що склало 7,5%.

      В ДНЗ проводиться 2р.на рік (весна,осінь) за призначенням лікаря проти рецидивне лікування – вітамін «С», настій ехінацеї, оксолінова мазь.

      На протязі року згідно циклограми проводилися  «Медико – педагогічні засідання», на яких адміністрація, педагоги  обговорювали  питання медичного обслуговування, організації  харчування, стану захворюваності дітей та шляхи її попередження та зниження по кожній віковій групі. Медичною сестрою складалися помісячно графіки захворюваності дітей по кожній віковій групі. Графіки мали порівняльний характер з попередніми місяцями.  Вихователі  групи, яка була з високими показниками захворюваності,  надавали пояснення по кожній дитини та обґрунтовували проведену роботу з батьками. Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ДНЗ.  

                 

№               Назва групи                                         Списковий склад                Кількість випадків       %

1.         Група дітей з особливими                                    9                                  12                   133,3

            освітніми потребами «Метелики»

2.         Група для дітей з ЗПР «Сонячні промінчики»   13                                  15                   115,4

3.         І  логопедична група «Щедрий вулик»              15                                  13                     86,7

4.         ІІ логопедична група «Капітошки»                     15                                 18                    120

5.         ІІІ логопедична група «Віночок»                        14                                 23                    164,5

            Всего по ДНЗ                                                         66                                         81                    122,7

 

      Розроблялися заходи по усуненню та запобіганню захворюваності в групі з високими показниками захворюваності. (ІІІ логопедична група «Віночок»).   

   Медичною сестрою, вихователями  проводились консультації  щодо зміцнення дитячого організму через оздоровлення, повноцінне харчування та  інше.

 Під особливим контролем температурний режим приміщень. В зимовий період температурний режим дотримується постійно, в періоди без опалення використовуємо обігрівачі.

Систематично, в плановому порядку  мною медичною сестрою контролюється санітарний стан ДНЗ.

Питанню якісного харчування постійно приділяється особлива увага. Контроль за правильною організацією харчування здійснюється завідувачем ДНЗ, вихователем-методистом, медичною сестрою, яка  веде документацію щодо харчування дітей, разом з завідувачем господарства та кухарем, складає , меню-розкладку, здійснює контроль за  дотримання технології приготування їжі, виходом   і якістю  готових страв, санітарним станом  харчоблоку,  дотримання правил особистої гігієни персоналом та своєчасністю проходження медоглядів працівниками харчоблоку.

    Харчування в ДНЗ проводиться за двотижневим меню  затвердженим начальником відділу освіти  Левіною Л.В. та виконувачем  обов’язків  Держпродспожив служби  Прошою В.А.  Поставка продуктів з ДОС переважно вчасна, виконувались усі замовлення закладу.  Продукти  харчування з відповідним пакетом документів, у необхідній кількості, з дотриманням умов і термінів зберігання та реалізації

    Вартість харчування дітей впродовж року  коливалася в межах: 12.33 -17.52 грн.,  для дітей дошкільного віку, що в середньому складає 59 – 85 % від фізіологічної норми.

    В раціоні харчування дітей постійно молочні продукти (сир м’який, молоко, сметана, ряжанка),  м’ясні продукти (м’ясо, куряча грудка, риба, печінка, оселедець), овочі та фрукти (лимон, яблука),

     Комісією за організацією харчування дітей в ДНЗ здійснювався контроль.  Батьки

були ознайомлені з нормативною базою, відвідали харчоблок,  на якому мали змогу спостерігати за закладкою продуктів у котел та  за технологією приготування їжі. Батькам був  запропонований комплексний обід для зняття проби на смакові якості. Була представлена  фото презентація  з питань організації харчування дітей в групах, функціональні обов’язки та взаємозв’язок помічника вихователя та вихователя  групи. У зошиті відвідування батьки залишили свої відгуки та оцінили роботу закладу на оптимальному рівні.

     Адміністрацією закладу створена папка з питань організації харчування дітей та адміністративного контролю  в дошкільному навчальному закладі.  В якій зібрано законодавчі та нормативно-правові акти з зазначеного питання, розроблений науково-методичний супровід з організації харчування дітей, розроблені функціональні обов'язки всіх категорій працюючих, причетних до організації харчування дітей. Систематично проводиться параметричний контроль за організацією процесу харчуванню дітей у вікових групах. Медичною сестрою систематизована тематична тека «Абетка смачної та корисної їжі»

    Постійно проводиться робота з батьками по адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу.  На протязі вересня та жовтня місяця вихователі груп з відповідною періодичністю розміщують інформацію в центрах батьківського всеобучу, щодо полегшення  звикання дошкільника до умов дошкільного закладу. Також проводяться індивідуальні консультації  практичним психологом « Адаптація  дітей з особливими освітніми потребами», « Розвиток емоційної сфери особистості дитини та соціальна адаптація» та інші.

Під контролем адміністрації залишається   медичне обслуговування педагогічних працівників і обслуговуючого персоналу. Двічі на рік працівники проходять  медичний огляд, проводиться обстеження в баклабораторії.

Організація роботи з сім’ями вихованців

Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної  батьківської позиції. Дошкільний заклад підтримує  бажання  батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці: анкетування, батьківські збори,індивідуальні  та групові консультації, участь у святах,  дні відкритих дверей, конференції. Батьки постійно мали змогу тримати на контролі НВП.  Все це сприяло створенню довірливих взаємовідносин між родинами вихованців та педагогами.

  Система роботи щодо соціального захисту дитини

Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги, щодо забезпечення прав дитини, які визначені у основних державних документах: Конституція України, Конвенції ООН про права дитини, Законом України «Про охорону дитинства» та інші.

Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні 2016 року було проведено соціальне опитування сімей. Складений соціальний паспорт ДНЗ №28:

Всього -66 дітей

Із них:   повні родини -50

              неповні родини – 16 (виховує одна мати)

             багатодітні родини – 8

             родини АТО – 4

             сім’ї переселенців – 1

             діти інваліди -11

            неорганізовані – 3 (по мікрорайону закладу)

 

 Громадським інспектором Лучко Т.Ю. розроблені відповідні напрямки роботи з дітьми із багатодітних сімей, сімей, діти яких потребують соціальної підтримки. З батьками та членами родин проведена роз'яснювальна робота, щодо права користування пільгами, проведене матеріально-побутове обстеження сімей дітей пільгового контингенту.  Протягом року сім'ям надавались консультації  керівником, громадським інспектором, практичним психологом, вихователем-методистом,  вихователями  та сестрою медичною.

Організація роботи щодо охоплення навчанням дітей 5-річного віку та обліку дітей у мікрорайоні.

Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту» (ст.19), «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст.32), на підставі листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.2007 року №1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», в закладі  щороку створюється   робоча  група з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленій за дошкільним навчальним закладом. Членами робочої групи складено списки дітей дошкільного віку на підставі обходу по визначеним   вулицям.    Педагогами  проведено обстеження мікрорайону на наявність 5-ти річних дітей, неохоплених дошкільною освітою, виявлено 3 дитини.

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008 р. №1/9 –811 «Про здійснення соціально – педагогічного патронату»,  інструктивно  – методичних листів від 27.08.2000 р. № 1/9- 352, від 04.10.2007 р., № 1/9 – 583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ДНЗ розроблені заходи , які включають:

-соціально−педагогічний патронат сімей, які мають дітей 5−6 річного віку, які не відвідують дошкільний заклад;

- роз’яснення нормативних документів та ознайомлення з роботою закладу щодо охоплення дітей дошкільною освітою;

- батькам  цих дітей  надані консультації .

 Система роботи закладу щодо попередження травматизму

Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників навчально – виховного процесу ДНЗ якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації, формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху  та  з протипожежної безпеки.

Адміністрацією закладу,  відповідальними особами, педагогами всіх вікових груп  проводилася робота з дітьми для формування навичок безпеки життєдіяльності. Для проведення роботи з дітьми  з питань безпеки життєдіяльності  у методичному кабінеті, групах є достатня кількість дидактичного матеріалу: демонстраційні картинки, дидактичні настільні ігри, добірки тематичної художньої літератури.  Належна робота  з профілактики нещасних випадків проводиться під час занять та у повсякденному житті. На нарадах при завідувачу та зборах трудового колективу ДНЗ постійно  розглядались питання щодо попередження дитячого травматизму.

Організація догляду за дітьми відбувається під постійним контролем адміністрації та інспектора з охорони праці Комарової Л.І..

  В закладі ведеться робота щодо безпеки життєдіяльності працівників. Систематично видаються накази з охорони праці. Регулярно проводяться  інструктажі з техніки безпеки.

Для працівників розроблені  інструкції з охорони праці , з якими під підпис ознайомлені всі члени трудового колективу.

   Проведення роботи по зверненню громадян.

На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348, в дошкільному навчальному закладі № 28  заведений  журнал  обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

За вересень – травень  2016-2017  навчального року кількість усних звернень склала 37,  із них 19 з метою оформлення дітей у дошкільний заклад і 6 щодо працевлаштування, 1 щодо проходження практики учнями 70 училища. За ініціативи завідувача на особистому прийомі було 4  батьків, які мали питання щодо організації НВП.  Порушені питання розглянуті, надані відповіді .

  Письмові звернення відсутні.

 Робота по зміцненню матеріально - технічної бази ДНЗ

За 2016-2017 навчальний рік в дошкільному навчальному закладі за допомогою бюджетних коштів, благодійних внесків батьків та спонсорської допомоги була збагачена та зміцнена матеріально-технічна база дошкільного навчального закладу.

Придбані м’які ігрові модулі.  За що ми вдячні батькам та депутату обласної ради Д.Чорному.  Подяку за турботу і благодійну допомогу  ми розмістили на  сайті «Мнение».

       За бюджетні кошти  виконано ряд робіт: поновлена робота системи очистки води, страхування будівлі, промивка системи опалення, вивіз сміття, послуги  зв’язку, дератизація, повірка кухонного обладнання, приладів обліку,  навчання відповідальних осіб (електрогосподарство, теплозабезпечення) та інші.

     За  допомогою батьків   придбано  та поставлено на облік  у відділ освіти  матеріалів згідно актів

24,995 грн. і  18.05.2017 року  на харчоблок  придбали 2 електронних вагів   15 кг  на суму 3790 грн.

Я вдячна батькам, які допомагають нам у проведенні ремонтних робіт у групах та  на території закладу, створюють затишок та комфорт для дітей. Відремонтований медичний блок та ще ряд приміщень  закладу.

 Продовжуються  роботи по  виготовленню бардюрного каменю,  по графіку проводиться чистка та заміна анодів у електроводонагрівачах, постійно оновлюється  посуд,   шпалери,  костюми,  іграшки,  дезінфікуючі та мийні засоби та інше.

В цьому році були закуплені столи  в 3 логопедичну групу та тематичні розвивально  - ігрові куточки в групу «Метелики»: «Кухня», «Перукарня», «Лікарня». Ця  робота проводиться з року в рік.

Ми маємо задовільну матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою досить нові завдання.

Розвиток закладу освіти можливий тільки за умов засвоєння нововведень та бачення власної перспективи розвитку.

Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку,  конструктивну критику і можливість реалізації  наших ідей. Ми сподіваємося, що представлений матеріал дозволить вам сьогодні і надалі об'єктивно оцінити  діяльність,  мою - як керівника і діяльність  всього  нашого дошкільного навчального закладу в цілому.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками.

Дякую за увагу!